Home>Nieruchomości>Zalety wiat garażowych

Zalety wiat garażowych

Wiata garażowa stanowi jedną z ciekawszych alternatyw dla garażu. Jednakże, zanim zdecydujemy się czy warto postawić na wiatę, konieczne trzeba znać zalety, jakimi odznacza się ten typ zadaszenia oraz sposoby wykończenia poszczególnych wiat.

Brak koniecznego pozwolenia na budowę wiaty

Koszty postawienia wiaty garażowej są znacznie niższe niż w przypadku wybudowania garażu. Wiata garażowa równie dobrze jest w stanie ochronić nasz samochód przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak śnieg czy intensywne nasłonecznienie. Zadaszenia z drewna klejonego są w stanie wytrzymać długotrwały mrozu i silne wiatry niezależnie od tego, czy wiata stanowi dobudówkę do domu, czy jest wolnostojącą konstrukcją. Zaletą wybrania wiaty garażowej jest także brak koniecznego pozwolenia na budowę, które jest wymagane podczas stawiania garażu. Wiata może zostać zbudowana w dowolnym momencie bez przymusu obowiązkowego zgłaszania budowy. Wiata jednocześnie może okazać się unikatową ozdobą, która z łatwością wkomponuje się w teren ogrodu lub działki nadając mu charakteru i wyrazistości.

Optymalne wymiary wiaty garażowej

Zaletą skorzystania z wiaty garażowej są mniejsze rozmiary budowli w porównaniu z postawieniem garażu. Wiata garażowa stanowi jedną z lepszych możliwości na zapewnienie ochrony pojazdowi, a przy tym może zajmować nawet dwa razy mniejszą powierzchnię niż zwykły garaż. Kupno wolnostojącej wiaty garażowej zależy od ceny i miejsca postawienia. Postawienie wysokiej jakości wiat garażowych w Poznaniu czy pozostałych większych miastach są uzależnione od rodzaju zastosowanego drewna oraz powierzchni działki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + cztery =