Ocieplanie budynku – jakie czynności należy w tym kierunku podjąć?
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ocieplanie budynku – jakie czynności należy w tym kierunku podjąć?

Ocieplenie budynku można wykonać na kilka sposobów. Niektóre z nich są droższe od innych, inne natomiast są również łatwiejsze w realizacji. 

Izolacja piankowa

Najpopularniejszym sposobem na ocieplenie domu jest zastosowanie izolacji piankowej. Jest to najskuteczniejszy sposób na ocieplenie budynku, ale niestety również najdroższy. Izolacja pianką może być stosowana na ścianach, podłogach i dachach, ale nie jest zalecana do stosowania na zewnętrznych ścianach domu, ponieważ sprawi, że będą one wyglądać nieatrakcyjnie i nieprofesjonalnie.

Włókno szklane

Innym popularnym sposobem na izolację domu jest użycie włókna szklanego lub paneli. Płaty lub panele z włókna szklanego są stosunkowo niedrogie w porównaniu z izolacją piankową i są również łatwe w instalacji, co czyni je bardzo popularnymi wśród właścicieli domów. Jednakże, włókna szklane lub panele nie zapewniają tak dobrej izolacji jak izolacja piankowa, więc jeśli chcesz, aby Twój dom był tak energooszczędny jak to możliwe, powinieneś zdecydować się na izolację piankową zamiast włókien szklanych lub paneli.

Izolacja celulozowa

Możesz również zaizolować swój dom używając wdmuchiwanej izolacji celulozowej, która stała się bardzo popularna w ostatnich latach ze względu na jej efektywność kosztową i łatwość instalacji. 

Osoby zainteresowane mogą się zgłosić do wybranej firmy zajmującej się ocieplaniem budynków w Poznaniu, Wrocławiu, czy w innym dużym mieście, gdzie można mieć pewność, że otrzyma się pełną pomoc i wsparcie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie buty na wiosnę wybrać?
Jakie buty na wiosnę wybrać?
Kiedy nadchodzi wiosna, również w naszych szafach nastaje nowy sezon. W końcu możemy pozbyć się grubych kurtek i cieszyć się […]
Jazda rowerem – dlaczego warto się na nią zdecydować?
Jazda rowerem – dlaczego warto się na nią zdecydować?
Jazda na rowerze to świetny sposób na zdobycie kondycji, jest przyjazna dla środowiska i daje dużo radości. Ale jak wypada […]
Czym powinna się charakteryzować pompa stosowana na linii produkcyjnej?
Czym powinna się charakteryzować pompa stosowana na linii produkcyjnej?
Pompy spożywcze należą do jednych z najbardziej zaawansowanych urządzeń w przemyśle spożywczym. Ich nadrzędnym celem jest pompowanie cieczy o różnym […]
Ostatnie wpisy