Home>Wszystko wokół domu>Ocieplanie budynku – jakie czynności należy w tym kierunku podjąć?

Ocieplanie budynku – jakie czynności należy w tym kierunku podjąć?

Ocieplenie budynku można wykonać na kilka sposobów. Niektóre z nich są droższe od innych, inne natomiast są również łatwiejsze w realizacji. 

Izolacja piankowa

Najpopularniejszym sposobem na ocieplenie domu jest zastosowanie izolacji piankowej. Jest to najskuteczniejszy sposób na ocieplenie budynku, ale niestety również najdroższy. Izolacja pianką może być stosowana na ścianach, podłogach i dachach, ale nie jest zalecana do stosowania na zewnętrznych ścianach domu, ponieważ sprawi, że będą one wyglądać nieatrakcyjnie i nieprofesjonalnie.

Włókno szklane

Innym popularnym sposobem na izolację domu jest użycie włókna szklanego lub paneli. Płaty lub panele z włókna szklanego są stosunkowo niedrogie w porównaniu z izolacją piankową i są również łatwe w instalacji, co czyni je bardzo popularnymi wśród właścicieli domów. Jednakże, włókna szklane lub panele nie zapewniają tak dobrej izolacji jak izolacja piankowa, więc jeśli chcesz, aby Twój dom był tak energooszczędny jak to możliwe, powinieneś zdecydować się na izolację piankową zamiast włókien szklanych lub paneli.

Izolacja celulozowa

Możesz również zaizolować swój dom używając wdmuchiwanej izolacji celulozowej, która stała się bardzo popularna w ostatnich latach ze względu na jej efektywność kosztową i łatwość instalacji. 

Osoby zainteresowane mogą się zgłosić do wybranej firmy zajmującej się ocieplaniem budynków w Poznaniu, Wrocławiu, czy w innym dużym mieście, gdzie można mieć pewność, że otrzyma się pełną pomoc i wsparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 4 =