Jaką pompę ssącą do wody wybrać?
Nieruchomości
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jaką pompę ssącą do wody wybrać?

Pompy wodne to przydatne urządzenia, które mają wiele zastosowań. Doskonale nadają się osuszania zalanych piwnic, mogą być także wykorzystywane do podlewania ogrodów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pomp, które różnią się między sobą zarówno sposobem działania jak i wydajnością. Warto przyjrzeć się bliżej tym urządzeniom, aby dowiedzieć się, która pompa ssącą do wody powinna zostać przez nas wybrana.

Zasadniczo, wyróżnia się podział na pompy powierzchniowe, zanurzeniowe oraz głębinowe. Jeśli chodzi o pierwszy rodzaj, to są one najczęściej wykorzystywane do podlewania ogrodów wodą pochodzącą ze stałego zbiornika wodnego. Zasada działania jest tutaj bardzo prosta, jeden koniec węża wkłada się do źródła wody, a następnie uruchamia pompę. Urządzenie samoczynnie pozbędzie się powietrza z układu i zacznie przepompowywać wodę. W efekcie, z drugiego końca węża popłynie ciecz, którą można wykorzystać do nawadniania trawnika lub roślinności.

W przypadku pomp zanurzeniowych, bądź zatapialnych, zasada działania jest nieco inna. Aby takie urządzenie mogło działać i pompować ciecz, musi się ona w nim cały czas znajdować. Tego rodzaju pompy nie mogą więc pracować na sucho. Pompy zanurzeniowe doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju piwnicach, w których okresowo nachodzi woda. Dzięki specjalnemu pływakowi, uruchamiają i wyłączają się automatycznie. Dzięki tym urządzeniom można w prosty sposób pozbyć się problemu zalewanych piwnic. Jednym z wiodących producentów tego rodzaju pomp jest firma grundfos.

W jej ofercie znaleźć można również pompy głębinowe. W związku z tym, że pompy zanurzeniowe radzą sobie z wypompowywaniem wody z miejsc stosunkowo płytkich, jeżeli komuś zależy na pozyskaniu wody z większych głębokości, powinien zainwestować w pompę głębinową. Mogą być one stosowane w studniach, a w zależności od mocy i wydajności, potrafią wypompowywać wodę nawet z głębokości 50 metrów.

Poszukując pomp ssących, warto nie tylko zwracać uwagę na ich rodzaje, lecz również na to jaką ciecz potrafią przepompowywać. Inne urządzenie będzie trzeba kupić w przypadku pompowania wody czystej, a inne w przypadku wody zanieczyszczonej. To niezwykle ważne, ponieważ nieprawidłowy dobór urządzenia może spowodować jego uszkodzenie.

Bogaty wybór pomp marki Grundfos znajdziesz w sklepie internetowym HYPO.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mieszkanie minimalistyczne – jak je urządzić?
Mieszkanie minimalistyczne – jak je urządzić?
Filozofia życiowa, jaką jest minimalizm zyskuje coraz większą popularność wśród świadomych ludzi, ceniących sobie ład i porządek, nie tylko w […]
Jaką drabinę kupić do domu?
Jaką drabinę kupić do domu?
Drabina to element wyposażenia domu, o którym przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy pierwszy raz zabieramy się za mycie trudno dostępnych […]
Koń dla jeźdźca – na co zwracać uwagę przy wyborze pierwszego wierzchowca?
Koń dla jeźdźca – na co zwracać uwagę przy wyborze pierwszego wierzchowca?
Istnieje wiele rzeczy do rozważenia przy wyborze swojego pierwszego konia. To duża odpowiedzialność, więc ważne jest, aby wybrać mądrze. Oto […]
Ostatnie wpisy