Home>Hobby i sport>Jakie są najlepsze miejsca na polowanie w Polsce i jakie zwierzęta możemy tam spotkać?

Jakie są najlepsze miejsca na polowanie w Polsce i jakie zwierzęta możemy tam spotkać?

Polska to kraj o bogatej przyrodzie, dlatego jest jednym z najczęściej odwiedzanych państw w Europie. Jej krajobrazy są piękne z lasami i górami, rzekami i jeziorami. Ale jest również bogaty w gatunki zwierząt, więc polowanie w Polsce jest bardzo popularne.

Puszcza Białowieska (Lasy Białowieskie)

Najstarszy i największy kompleks leśny w Europie. Zajmuje ponad 150 tys. ha i zawiera prawie wszystkie typy lasów europejskich (oprócz iglastych). Lasy są domem dla wielu dużych drapieżników, w tym rysia, niedźwiedzia brunatnego, wilka i innych. Las jest również siedliskiem wielu rzadkich ptaków, w tym bociana czarnego, bielika i orła cesarskiego. Najlepszym okresem do odwiedzin jest maj i czerwiec, kiedy większość zwierząt jest aktywna. Jeśli będziesz potrzebował sprzętu na polowanie, zajrzyj na sklep Kolba.

Województwo kujawsko-pomorskie

Na tym obszarze można znaleźć populacje łosia i sarny, a także różne inne gatunki, takie jak dzik, jeleń i owca muflon. Najlepszym okresem na odwiedziny jest kwiecień i maj, kiedy większość zwierząt jest aktywna. Najlepsze tereny do obserwacji dzikiej przyrody w tym województwie to Park Narodowy w Borach Tucholskich i Czartowicki Park Krajobrazowy.

Mazury

Duży obszar nizinny z bagnami i licznymi jeziorami, gdzie co roku mieszkają tysiące kaczek w okresie ich migracji z Rosji do Afryki. Występuje tu również wiele małych ssaków takich jak wiewiórki, króliki itp. Mazury to jeden z niewielu regionów, gdzie żubry wciąż żyją na wolności. Najlepszy czas na odwiedzenie Mazur to kwiecień-maj oraz wrzesień-listopad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + dziewiętnaście =