Kim jest adwokat i czym się zajmuję?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kim jest adwokat i czym się zajmuję?

Adwokat to osoba, która otrzymała wykształcenie prawnicze, praktykuje prawo i może udzielić Ci porady. Adwokaci specjalizują się w określonych dziedzinach prawa, takich jak prawo gospodarcze, karne lub rodzinne.

Kiedy potrzebujesz adwokata, ważne jest, aby zrozumieć, jakiego rodzaju pomocy potrzebujesz i jakie są różne rodzaje prawników dostępnych, aby Ci pomóc. Jeśli masz nagłą sytuację, taką jak wypadek lub aresztowanie, najlepiej od razu skontaktować się z adwokatem, którego znaleźć możesz przykładowo na stronie https://gajda-adwokat.pl/.

Adwokaci to profesjonaliści, którzy studiowali prawo i zdali test zwany egzaminem adwokackim, aby uzyskać licencję na praktykowanie prawa w danym stanie lub kraju. Po uzyskaniu licencji, adwokaci mogą być w stanie pomóc ludziom z wieloma rodzajami problemów prawnych, w tym:

Prawo rodzinne

Kwestie, które mogą powodować konflikty w rodzinach, takie jak rozwód (zawarcie związku małżeńskiego), opieka (kto otrzyma opiekę nad dziećmi), adopcja (nowy rodzic adoptuje twoje dziecko) i przemoc domowa (gdy jeden małżonek zagraża drugiemu).

Prawo karne

Przestępstwa przeciwko ludziom lub mieniu, takie jak kradzież lub napaść, które są niezgodne z prawem. Ten rodzaj przestępstw zazwyczaj wiąże się z aresztowaniem kogoś przez policjantów i umieszczeniem go w więzieniu do czasu, aż pójdzie do sądu.

Postępowanie cywilne

Spory między dwiema stronami o pieniądze lub własność, które nie wiążą się z wniesieniem przeciwko komukolwiek zarzutów karnych. Prawo cywilne nie jest przestępstwem i nie wiąże się z karą więzienia. Być może słyszałeś o sprawie cywilnej w wiadomościach, np. kiedy ktoś pozywa inną osobę za spowodowanie wypadku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to jest hummus?
Co to jest hummus?
Hummus to danie, którego źródeł należy szukać w Egipcie, choć współcześnie jest popularne w całej Afryce Północnej i na Bliskim […]
Tani wyjazd do Belgii? To możliwe!
Tani wyjazd do Belgii? To możliwe!
Dziś wiele osób, które podróżują do Belgii, szukają tańszej alternatywy dla lotów. Doskonałą propozycją może być bus. Sprawdź, dlaczego warto […]
Podstawowe różnice między psychoterapeutą a psychiatrą
Podstawowe różnice między psychoterapeutą a psychiatrą
Osoby cierpiące z powodu depresji albo nie radzące sobie w codziennym życiu powinny koniecznie skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologicznej. W […]
Ostatnie wpisy