Home>Nieruchomości>Jak nie przepłacić podczas zakupu nieruchomości?

Jak nie przepłacić podczas zakupu nieruchomości?

Zakup nowego mieszkania lub domu to bardzo poważna inwestycja wymagająca poniesienia ogromnych kosztów finansowych. Z tego powodu musi być dogłębnie przemyślana, tak aby nieruchomość w każdym elemencie spełniała nasze oczekiwania. W przeciwnym razie istnieje ryzyko sporego przepłacenia, co dla większości osób jest z pewnością sytuacją niezwykle stresującą. Jeśli interesuje nas takie zagadnienie jak domy sprzedaż Poznań to miasto, gdzie z pewnością znajdziemy profesjonalną firmę doradzającą w tej kwestii.

Podstawowe zasady i kilka wartościowych porad

Decydując się na zakup nieruchomości, w pierwszej kolejności należy dokonać wyboru między lokalami z rynku pierwotnego i wtórnego. Te drugie są oczywiście znacznie tańsze, ale jednocześnie często pozostawiają wiele do życzenia w zakresie stanu wizualnego czy funkcjonalności, co wiąże się z koniecznością wydania  pieniędzy na remont (nawet do 50 000 zł). Z kolei mieszkania z rynku pierwotnego wymagają zazwyczaj wykończenia. Dlatego zaleca się zawsze uwzględnienie tych dodatkowych środków w procesie obliczania opłacalności zakupu. Rozsądnym pomysłem jest tutaj skorzystanie z fachowej porady specjalisty. Jeśli interesuje nas doradztwo nieruchomości Poznań to miasto, w którym działa co najmniej kilka biur oferujących taką usługę.

Elementy, na jakie warto zwrócić uwagę to:

– lokalizacja – najlepiej w pobliżu rozbudowanej sieci komunikacyjnej, parku i bogatej infrastruktury handlowo-usługowej

– stan techniczny i wizualny mieszkania – duże znaczenie ma rozkład pomieszczeń, poziom szczelności akustycznej, metraż i nasłonecznienie

– cena – musi być adekwatna do rzeczywistej wartości obiektu (należy zamówić profesjonalną wycenę u rzeczoznawcy)

– brak hipoteki, zaległości w opłatach, dzikich lokatorów i osób dysponujących prawem do dożywotniego użytkowania (dotyczy to nieruchomości z rynku wtórnego)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 18 =