Home>Hobby i sport>Wyposażenie myśliwskie, które pomoże w celności i lepszym kamuflażu

Wyposażenie myśliwskie, które pomoże w celności i lepszym kamuflażu

Myślistwo to piękny, a zarazem specyficzny sport. Łowca nie musi posiadać wybitej kondycji ani tężyzny fizycznej. Powinien za to opanować pewne ściśle określone umiejętności. Do najważniejszych z nich zalicza się przede wszystkim obsługa broni palnej. Dobry myśliwy to wszak osoba, która nie tylko perfekcyjnie posługuje się strzelbą, ale też oddaje celne strzały, co skutkuje szybką i właściwie bezbolesną śmiercią zwierzęcia. Za każdym razem polujący musi też umiejętnie wtapiać się w otoczenie. W obu tych przypadkach potrzebny jest specjalistyczny ubiór i sprzęt. 

Urządzenie, które przybliża obraz

Trudno jest oddawać strzały, polegając tylko na gołym oku. W osiągnięciu lepszej dokładności pomaga dobry celownik. Zamontowany na broni pozwala powiększyć obraz namierzonego obiektu. Istnieje wiele rodzajów tego przyrządu. W ofercie rynkowej można znaleźć celowniki o stałym, jak i regulowanym zbliżeniu, różniących się wielkością przekątnej oraz skalą powiększenia. Nowoczesne modele posiadają także wbudowane oprzyrządowanie, które wylicza i wyświetla odległości. 

Aby skutecznie trafić zwierzynę, trzeba ją wcześniej odpowiednio podejść. Istotna jest w tym wypadku zdolność bezszelestnego poruszania się oraz wtapiania w otoczenie. Najlepszy kamuflaż zapewniają ambony myśliwskie. Dzięki nim myśliwy jest zupełnie niewidoczny oraz dysponuje większym polem do obserwacji. Czasami brakuje ich jednak tam, gdzie danego dnia odbywa się polowanie. Ważny jest więc także maskujący ubiór oraz dodatki, takie jak choćby płachty w kolorze ściółki leśnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − pięć =