Home>Technika i auto-moto>Jak dbać o opony samochodowe?

Jak dbać o opony samochodowe?

Opony stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia auta, bez którego nie byłby on w stanie poruszać się w sposób efektywny, a jednocześnie bezpieczny. Dlatego ogumienie wykorzystywane w pojeździe musi charakteryzować się naprawdę dobrą jakością, a poza tym trzeba o nie odpowiednio dbać, tak aby mogło służyć zgodnie z przeznaczeniem przez jak najdłuższy czas. Co dokładnie robić, aby utrzymać opony w dobrym stanie?

W jaki sposób się o nie zatroszczyć?

Jeśli odwiedzimy sprawdzony sklep opony tam kupione powinny być na tyle trwałe, że będą stanowić naprawdę długo służący produkt. Pomimo tego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które pomogą wydłużyć ich żywotność, a także zwiększyć nasze bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu. Podczas użytkowania opon powinno się pamiętać przede wszystkim o regularnym sprawdzaniu bieżnika, którego głębokość nie powinna osiągnąć zbyt niskiego poziomu.

Raz w miesiącu powinno się również kontrolować ciśnienie w oponach. Warto przy tym pamiętać, że jego wartość powinna być właściwie dostosowana do pojazdu. Wtedy to opony będą mogły pracować w najbardziej optymalny dla siebie sposób, co przyczyni się do ich dłuższej pracy. Poza tym dobrze jest zadbać o to, aby koła w pojeździe były dobrze wyważone, tak aby żadna z opon nie zużywała się szybciej od innej. Dodatkowo można stosować różnego rodzaju środki do opon, które ułatwią czyszczenie gumy, zabezpieczą przed jej pęknięciami i wysychaniem, czy też utrzymają jej elastyczność. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =