Home>Hobby i sport>Spływ kajakowy – świetna forma na aktywne spędzenie weekendu

Spływ kajakowy – świetna forma na aktywne spędzenie weekendu

Spływy kajakowe zdecydowanie są świetną formą wypoczynku na łonie natury. Spływy typowo turystyczne, powinny być nadzorowane przez doświadczonego instruktora oraz odbywać się na nie za głębokiej i spokojnej wodzie – przecież chodzi o relaks, a nie niepotrzebny stres. Dopiero później można zacząć korzystać z bardziej wymagających tras. Ważne jest również przygotowanie się do takiego spływu. Powinien być on dostosowany do naszych umiejętności.

Jeśli chodzi o wyposażenie, przy weekendowych wyjazdach najlepiej wypożyczyć sprzęt, a kiedy stwierdzimy, że jest to pasja, którą chcemy pielęgnować – zainwestować we własny. Dobrze jest też korzystać z organizowanych spływów. Jedną z firm, która się tym zajmuje jest https://www.agrokajaki.pl/. Ma w swojej ofercie spływy po jedenastu różnych rzekach, o zróżnicowanych stopniach trudności. Jest również wypożyczalnią sprzętu. Jako agroturystyka oferują noclegi oraz mają własną restaurację.

Dlaczego warto spróbować spływów kajakowych?

Nie tylko są świetną propozycją na spędzenie weekendu, ale również mogą stać się pasją na całe życie. Jest to aktywność, w którą może zaangażować się cała rodzina, a kontakt z naturą tylko dodaje uroku. Pierwsze spływy zazwyczaj są spokojne, ale kiedy jest się bardziej zaawansowanym kajakarzem, mogą zmienić się w naprawdę ekstremalną przygodę, dzięki której będzie można poczuć prawdziwy przypływ adrenaliny. Jednak jedną z największych zalet tej aktywności jest kontakt z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + pięć =