Home>Wszystko wokół domu>Jak czyścić ozdoby okienne?

Jak czyścić ozdoby okienne?

Okna to bardzo ważna część każdego domu, które służą nie tylko obserwacji tego, co na zewnątrz, ale przede wszystkim gwarantują, że odpowiedni dobór dodatków takich jak żaluzje wewnętrzne czy firany, ozdobią pomieszczenie. Część osób decyduje się tylko na jedną formę. Kiedy zakładają firanki lub zasłony, rezygnują z montażu rolet i odwrotnie.

Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych upodobań, pomieszczenia czy w których mają się znaleźć. Niewątpliwie bez względu na wybór określonych osłon okiennych, należy liczyć się z tym, że trzeba będzie o nie dbać, a przede wszystkim o ich czystość tak samo, jak o okna. Czy istnieją na to sprawdzone sposoby? Jak się do tego zabrać, by osiągnąć najlepsze efekty?

Nic w tym trudnego

Najbardziej oczywistą metodą jest pranie ręczne lub mechaniczne. Wszystko zależy od tego, z czego wykonana jest dana ozdoba okienna i czy producent dopuszcza możliwość prania. Jeśli tak, to problem z głowy i wystarczy przeprowadzić ten proces zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji. W przypadku firan jest to raczej oczywiste, choć niektóre oferowane w sprzedaży przez sklep z firanami, można prać wyłącznie w pralniach chemicznych.

Niestety nie wszystkie rolety i żaluzje nadają się do prania. Wtedy należy podjąć inne środki. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście przecieranie materiału wodą z mydłem za pomocą zwilżonej ściereczki. Jeśli nie przynosi to rezultatów stosuje się detergenty myjące o silniejszym działaniu czyszczącym. Zamiast szmatki można użyć delikatnej szczotki o miękkim włosiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − trzynaście =