Home>Wszystko wokół domu>Jak dbać o trawnik?

Jak dbać o trawnik?

Ładna zielona darń bez chwastów, pięknie przystrzyżona to wymarzony widok przed naszym oknem. Aby trawa nie zbijała się w kępy oraz była zawsze świeża, musimy o nią w pewien sposób zabiegać. Samo podlewanie i koszenie nie wystarczy. Potrzebujemy jeszcze odpowiednich dodatków.

Pielęgnacja darni

Darń będzie pięknie zielona, jeżeli oprócz częstego nawadniania gleby użyjemy odpowiednich odżywek, które stanowią specjalne nawozy do trawy. Musimy również pamiętać, aby zraszanie trawy odbywało się rano i wieczorem lub późnym popołudniem. Podlewanie około południa może spowodować wypalenie się źdźbła na skutek szoku termicznego. Woda ze szlaucha jest bowiem bardzo zimna. Stosowanie zraszaczy, które podają wodę w małych kroplach, jest najbardziej pożądanym sposobem nawadniania gleby.

Jeżeli już dojdzie do zniszczenia darni na skutek zaniedbania (porobiły się zbite kępy, częściowo źdźbła zostały wypalone itp.), wówczas trzeba się zabrać za odnawianie trawnika Kraków i okolice. Odpowiednia wiedza przy pielęgnacji podwórka porośniętego trawą pozwoli przywrócić mu dawną świetność. Rutynowe koszenie winno odbywać się w dni wolne od deszczu, jeżeli używamy do tego celu ręcznych kosiarek elektrycznych. W przypadku dużych połaci dobry będzie traktorek z napędem akumulatorowym.

Mając znacznie większy metraż podwórka, można je fachowo zaprojektować https://www.aloesogrody.pl/oferta/zakładanie-trawnikow-krakow/rolki/ Dobrze wypośrodkowane rośliny między trawą potrafią być chlubą każdego posiadacza przydomowego skrawka ziemi. Odpowiednio zaplanowane skałki, klomby gustownie wkomponowane w połać trawnika będą cieszyć serce i oko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =