Home>Medycyna>Jak dbać o swoje zdrowie po wyjściu ze szpitala?

Jak dbać o swoje zdrowie po wyjściu ze szpitala?

To jak szybko wrócimy do pełni zdrowia po pobycie w szpitalu, zależne jest od wielu czynników. Jednym z nich jest powód przebywania w placówce medycznej, a także wyjściowy stan zdrowia. Niemniej jednak warto szczególnie zadbać o siebie, by jak najszybciej wrócić do pełni sił. Podpowiadamy, w jaki sposób można to zrobić.

Rekonwalescencja – najważniejsze zasady

Przed opuszczeniem szpitala warto odbyć rozmowę z lekarzem prowadzącym, by poznać wszelkie wskazówki dotyczące dalszego postępowania. Powinien on także poinformować o tym, czy zachodzi konieczność zażywania leków oraz stawienia się na wizytę kontrolną. Jeżeli przebywaliśmy w szpitalu po zabiegu, należy także ustalić termin zdjęcia szwów. Czasami konieczna jest rehabilitacja, szczególnie dla osób, które przez dłuższy czas pozostawały pod opieką placówki medycznej. Warto skorzystać z usług, które znaleźć możemy, m.in. na stronie https://geriamed.lublin.pl/rehabilitacja-indywidualna/. Pod okiem wykwalifikowanego personelu powrót do pełnej sprawności będzie zdecydowanie łatwiejszy.

Okres rekonwalescencji to szczególny czas, w którym należy także zadbać o swoją dietę. Powinna być ona zbilansowana, bogata w witaminy oraz dostosowana do stanu zdrowia i możliwości. Jest to także moment, w którym musimy zwolnić tempo swojego dotychczasowego życia i ograniczyć wcześniejsze aktywności. Dobrym rozwiązaniem mogą być spacery oraz spotkania w mniejszym gronie. Wsparcie rodziny i bliskich osób w tym szczególnym momencie może być dla nas nieocenione. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 8 =