Home>Medycyna>Czym zajmuje się neonatolog?

Czym zajmuje się neonatolog?

Neonatolog to lekarz będący specjalistą w dziedzinie opieki oraz pielęgnacji noworodków. Jego podstawowym obowiązkiem jest ocena stanu zdrowia dziecka w chwili jego pojawienia się na świecie. Poza tym zajmuje się leczeniem maluchów, u których zdiagnozowano poważne choroby jeszcze na etapie płodowym lub we wczesnym okresie po porodzie. Doświadczony i godny polecenia neonatolog przyjmuje m.in. w tym nowoczesnym centrum medycznym. Z ofertą jednego z nich można zapoznać się na https://imedica.com.pl/.

Zadbajmy o zdrowie swojego długo oczekiwanego dziecka

Neonatolog to lekarz, którego zadaniem jest udzielanie dokładnych wytycznych dotyczących prowadzenia ciąży w sytuacji, gdy matka choruje albo gdy w badaniach prenatalnych zostały wykryte określone wady płodu. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma regularne weryfikowanie parametrów życiowych nienarodzonego dziecka, takich jak rytm serca, częstotliwość oddechu czy aktywność ruchowa. Działanie to jest zawsze kontynuowane przez neonatologa również bezpośrednio po pojawieniu się malucha na świecie. 

Lekarz ten zajmuje się ponadto wystawianiem noworodkom ocen w skali Apgar, biorąc pod uwagę m.in. pracę serca, reakcje na bodźce, oddech, poziom napięcia mięśni i wygląd całego ciała. Poza tym do jego obowiązków należy pomoc tym dzieciom, które urodziły się całkowicie zdrowe, ale cierpią na brak apetytu, wymioty, żółtaczkę, chroniczne biegunki i zaparcia, niepokojące zmiany skórne, problemy z prawidłowym oddychaniem, a także różnorodne zaburzenia układu nerwowego. Jeśli interesuje nas dobra poradnia neonatologiczna Lublin to miasto, w którym taka placówka działa z sukcesami od wielu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =