Rehabilitacja pourazowa – dlaczego warto z niej skorzystać?
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja pourazowa – dlaczego warto z niej skorzystać?

Rehabilitacja pourazowa jest istotnym elementem powrotu do zdrowia każdej osoby poszkodowanej. W rzeczywistości może ona stanowić różnicę pomiędzy pełnym powrotem do zdrowia a trwałym uszkodzeniem ciała.

Rehabilitacja pourazowa nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które doznały poważnych obrażeń w wyniku wypadków samochodowych lub innych zdarzeń. Może być również stosowana w celu pomocy w powrocie do zdrowia po urazach sportowych i innych dolegliwościach fizycznych.

Idea rehabilitacji powypadkowej jest prosta: pomaga ona organizmowi odzyskać siły po doznanych urazach. Może ona pomóc w odzyskaniu siły i elastyczności, które mogły zostać utracone w wyniku wypadku, a także pomóc w zwalczaniu bólu, aby można było jak najszybciej wrócić do normalnego życia.

Rehabilitacja pourazowa przynosi wiele korzyści:

Pomaga ona poprawić zakres ruchu i elastyczność 

Jest to szczególnie przydatne dla osób, które doznały urazów barku lub kolana, które wpływają na stawy i mięśnie.

Pomaga zmniejszyć ból i obrzęk w dotkniętym obszarze (obszarach) 

Poprzez zmniejszenie obrzęku, będziesz w stanie poruszać się łatwiej i bardziej komfortowo podczas sesji terapii fizycznej. Jeśli jest mniejszy ból, wtedy będziesz mógł skupić się bardziej na poprawieniu się, zamiast martwić się o to, ile bólu czujesz.

Poprawia siłę mięśni w kontuzjowanym obszarze (obszarach), dzięki czemu można wrócić do normalnych działań szybciej niż się spodziewasz 

Jest to szczególnie przydatne dla osób, które doznały urazu barku lub kolana, gdzie mięśnie ucierpiały w wyniku wypadku.

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalisty, to rehabilitacja pourazowa Kraków, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezent dla miłośnika natury – co kupić?
Prezent dla miłośnika natury – co kupić?
Górskie przechadzki, jogging w lesie, czy też nordick walking nadmorskimi ścieżkami to ulubione formy spędzania czasu przez miłośników natury. Chcąc […]
Czym jest nakrętka kołnierzowa?
Czym jest nakrętka kołnierzowa?
W budownictwie i przemyśle wykorzystuje się wiele drobnych akcesoriów, które służą do łączenia elementów konstrukcji wykonanych z różnorodnych materiałów. Jednym […]
Codzienna pielęgnacja suchej skóry – o czym pamiętać?
Codzienna pielęgnacja suchej skóry – o czym pamiętać?
Masz suchą, napiętą skórę? Twoja skóra jest często szorstka, i zaczerwieniona? To nie koniec świata! W poniższym wpisie dowiesz się, […]
Ostatnie wpisy