Jak poradzić sobie z problemami z prostatą?
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak poradzić sobie z problemami z prostatą?

Starzenie się to proces dotyczący każdego człowieka bez wyjątku. Mogłoby się wydawać, że w nieco lepszej sytuacji są mężczyźni, ponieważ nie muszą się za bardzo przejmować pojawiającymi się z czasem zmarszczkami czy siwizną. Wbrew pozorom jednak także i panów dosięgają dolegliwości związane z upływem lat, w tym zwłaszcza różne problemy z prostatą. Często wskutek jej przerostu pojawiają się np. kłopoty z oddawaniem moczu, które mogą być niezwykle dokuczliwe. Na szczęście w aptekach znajdziemy leki i preparaty osłabiające objawy tego schorzenia. Są one dostępne m.in. w tym miejscu: https://www.aptekadyzurnastargard.pl/.

Najlepsze efekty daje leczenie farmakologiczne

Jeśli cierpimy z powodu dolegliwości związanych z przerostem prostaty, to zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem na ich pozbycie się lub przynajmniej zminimalizowanie jest stosowanie odpowiednich leków. Są to przede wszystkim preparaty z dwóch grup: alfablokerów (np. Omnic, Flosin, Hytrin, Tesin, Dalfaz czy Omipro) oraz inhibitorów tzw. enzymu 5-alfareduktazy (m.in. Aprost, Duagen, Ulfagen i Finaran). Te pierwsze wykazują silne właściwości rozkurczające mięśnie gładkie gruczołu krokowego, drugie zaś hamują aktywność wspomnianego enzymu, dzięki czemu prostata nie powiększa się. Warto podkreślić, że leki na prostatę nie są jedyną skuteczną metodą. Wielu mężczyznom pomaga bowiem również:

  • jedzenie suszonych pestek dyni i arbuza oraz picie wywaru z wąsów kukurydzy
  • spożywanie kilku porcji ryb tygodniowo i produktów sojowych
  • przyjmowanie suplementów diety na bazie ekstraktu z jagód lub pokrzywy (regulują one poziom konkretnych hormonów, co w pewnym stopniu wpływa na redukcję prostaty)
  • picie przynajmniej ośmiu szklanek wody w ciągu doby
  • ograniczenie spożywania tłustych dań oraz czerwonego mięsa

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto się zdecydować na makijaż permanentny?
Dlaczego warto się zdecydować na makijaż permanentny?
Wyraziste usta, mocno zarysowane brwi i piękne oczy przyciągające uwagę – takie są zazwyczaj cele codziennego makijażu. Większość kobiet marzy […]
Fotel bujany, czyli modne wyposażenie wnętrz
Fotel bujany, czyli modne wyposażenie wnętrz
Urządzasz właśnie swój salon i zastanawiasz się jak go umeblować? A może chcesz coś w nim zmienić, nadać mu nowego […]
Aranżacja kuchni – jak nadać jej charakteru?
Aranżacja kuchni – jak nadać jej charakteru?
Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu w ciągu dnia. Przygotowujemy posiłki dla całej rodziny, ale też często […]
Ostatnie wpisy