Home>Człowiek i styl>Zalety stosowania serum w ramach pielęgnacji skóry twarzy

Zalety stosowania serum w ramach pielęgnacji skóry twarzy

Olejki używane są w pielęgnacji i kosmetyce od setek lat. Naturalne i delikatne dla skóry, pozwalają dogłębnie wnikać w pory i działać nie tylko od zewnątrz, ale też w głębszych warstwach naskórka. Aby zachować piękny i młody wygląd należy zadbać o rozwiązanie problemów, z którymi zmaga się nasza cera, zamiast tylko je maskować. Serum to skoncentrowana formuła, która pomoże w walce o promienną, gładką skórę każdego dnia.

Szerokie spektrum działania

Serum ma o wiele mocniejsze działanie, niż kremy. Kosmetyk jest skoncentrowany, dlatego należy nakładać go oszczędnie. Choć może wydawać się drogi, to niewielka buteleczka wystarczy nam na długo. Odpowiednio dobrane serum, mimo swojej olejowej konsystencji, szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu i nie zatyka porów. Jest to preparat, który mogą używać osoby o różnych typach skóry, ponieważ działa na wiele problemów. Warto włączyć je do pielęgnacji, ponieważ pomaga odpowiednio odżywić skórę i działa na o wiele głębszym poziomie, niż wiele kosmetyków.

W serum możemy odnaleźć zwykle takie substancje jak oleje roślinne i eteryczne, hydrolaty, wyciągi z kwiatów i ziół, witaminy E i C, kwas hialuronowy oraz aloes. Szczegółowy skład różni się w zależności od konkretnego produktu. Serum rozświetlające zawiera m.in. olejek jojoba, makadamia czy trawę cytrynową. Wszystkie kosmetyki są w 100% naturalne, bez konserwantów i sztucznych substancji. Produkowane są z odpowiedzialnych hodowli, są odpowiednie dla wegan i nie testowane na zwierzętach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =