Home>Człowiek i styl>Jak chronić dziecko przed koronawirusem?

Jak chronić dziecko przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa jest wyjątkową sytuacją, która dotyczy nie tylko dorosłej populacji, ale również dzieci. Zwłaszcza one szczególnie mocno odczuwają jej skutki poprzez niemożność normalnego funkcjonowania, spotykania się z przyjaciółmi lub nawet chodzenia do szkoły na codzienne zajęcia. Ochrona najmłodszych przed potencjalnym zakażeniem to jedno z najważniejszych zadań rodzica w obecnym czasie – co zatem zrobić, by należycie je wypełnić?

Przestrzeganie zasad higieny, czyli przyspieszona nauka samodzielności

Aby skutecznie chronić dziecko przed koronawirusem należy przede wszystkim informować je o wszystkich zmianach i obostrzeniach, jakie systematycznie ogłasza rząd, jak również poinstruować je co do panujących zasad. Najważniejsze z nich to oczywiście dbanie o higienę rąk, czyli regularne mycie i odkażanie dłoni, zwłaszcza w szkole i innych miejscach publicznych, jak również noszenie maseczek. W przypadku malucha wszystkiego oczywiście dopilnowują rodzice, jednak w sytuacji kilku- bądź kilkunastolatka, musi być on odpowiedzialny za siebie i innych, np. w szkole lub w otoczeniu znajomych.

Nakaz zakrywania ust i nosa dotyczy wszystkich zdrowych dorosłych oraz dzieci powyżej czwartego roku życia. W tym celu najbardziej efektywnymi nakryciami głowy wydają się być maseczki, np. jak te dostępne na witrynie https://pupill.pl/maseczki, które można dopasowywać zarówno do wieku i potrzeby dziecka, jak również do jego zainteresowań. Warto pamiętać, że prawidłowo noszona maseczka i regularne dbanie o higienę rąk oraz przedmiotów codziennego użytku, skutecznie obniża ryzyko zakażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 15 =