Home>Wszystko wokół domu>Remontujemy podjazd

Remontujemy podjazd

Remont podjazdu to zadanie, które można zlecić specjalistycznej firmie. Jest to rozwiązanie korzystne jeśli przeznaczymy na ten cel wysoki budżet. Niektóre firmy oferują swoim klientom szereg usług, łącznie z zaprojektowaniem i wykonaniem całości. Zajmuje się tym wtedy profesjonalna firma brukarska.

Zrób to sam!

Gdy jednak nie chcemy wydawać pieniędzy na pomoc fachowców, podjazd możemy wyremontować samodzielnie. W zależności od tego, czy wcześniej mieliśmy już położoną kostkę, czy też gołą nawierzchnię powinniśmy zaplanować dalsze prace. Wcześniej wylany beton można skuć za pomocą młota pneumatycznego, który jest dostępny w wypożyczalniach lub sklepach ze sprzętem budowlanym. Znajdują się tam też skoczki. To niezwykle cenne urządzenie, którego użycie jest wskazane przed położeniem kostki brukowej. Wyrównuje ono powierzchnię podjazdu co sprawia, że samo ułożenie bruku będzie łatwiejsze. Warto też wyposażyć się w chwytaki brukarskie dostępne na stronie: https://www.isprzet.pl/pl/chwytaki-brukarskie  – ułatwiają one przenoszenie cięższych elementów.

Kostka – jak się do tego zabrać ?

Kostkę brukową możemy wykonać samodzielnie, lub zakupić w sklepie. To drugie rozwiązanie będzie znacznie prostsze. Wystarczy oszacować liczbę metrów kwadratowych. Zawsze należy zakupić odrobinę więcej materiału na zapas. Kolor bruku powinien współgrać z otoczeniem – kolorem ścian domu, a nawet dachu. Inną opcją jest produkcja kostki w domowych warunkach. Potrzebujemy betoniarki oraz specjalnych form. Samodzielnie zrobiony bruk prawdopodobnie też nie będzie jednak tak trwały, jak ten wykonany przez profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + dwanaście =