Home>Człowiek i styl>Koszula męska – jaka powinna być?

Koszula męska – jaka powinna być?

Wybieranie koszul męskich w sklepach nie jest łatwe. Jeśli nie jesteś profesjonalnym sklepikarzem, to z pewnością pogubisz się wśród tej ogromnej różnorodności modeli i kolorów. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest określenie swojego stylu. Jakim typem mężczyzny jesteś? Lubisz koszule nowoczesne, klasyczne czy casualowe? W takim razie do dzieła!

Czym powinna charakteryzować się koszula męska?

Koszule męskie mają być wygodne i stylowe zarazem. Powinny idealnie pasować do ciała i uatrakcyjniać wygląd. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie koszuli męskiej, jest jej materiał. Powinna być lekka, ale jednocześnie na tyle trwała, aby wytrzymała kilka lat codziennego użytkowania. Jeśli ma jakieś specjalne właściwości (np. jest odporna na zagniecenia czy plamy), to oszczędzi Ci ciągłego prasowania!

Kolejnym ważnym czynnikiem jest krój. Koszula powinna być wygodna i idealnie dopasowana do Ciebie, nie może być zbyt ciasna ani luźna. Kołnierzyk powinien być na tyle sztywny, by zachować swój kształt nawet po kilku praniach, ale na tyle miękki, by nie ranić szyi podczas noszenia. Rękawy powinny być na tyle długie, aby zakrywały nadgarstki, ale nie za długie, aby przeszkadzały podczas pracy.

Mankiety powinny pewnie przylegać do nadgarstków, ale nie za mocno. Guziki powinny być dobrze przyszyte i nie odpadać podczas użytkowania. Na koniec sprawdź, czy koszula ma metkę z napisem „wash-and-wear”. Oznacza to, że nie wymaga ona prasowania i może być prana bez dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 13 =