Za pomocą jakich zabiegów możemy poprawić wygląd naszej skóry?
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Za pomocą jakich zabiegów możemy poprawić wygląd naszej skóry?

Skóra jest największym organem w ciele i jest odpowiedzialna za ochronę przed żywiołami. Skóra pomaga nam również regulować temperaturę, dlatego też możemy odczuwać zimno lub gorąco, gdy stykamy się z czymś, co zmienia temperaturę naszego ciała.

Nasza skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i podskórnej. Naskórek jest najbardziej zewnętrzną warstwą skóry i chroni nas przed szkodliwymi promieniami UV i innymi czynnikami środowiskowymi. Skóra właściwa składa się z tkanki łącznej, która zapewnia strukturalne wsparcie dla naszego ciała. Skóra właściwa pełni rolę izolatora dla naszego ciała, utrzymując regulację temperatury w zimnym środowisku.

Resurfacing laserowy

Zabieg ten wykorzystuje laser do usuwania uszkodzonych tkanek ze skóry. Stosuje się go w leczeniu zmarszczek, blizn i plam pigmentacyjnych.

Terapia fotodynamiczna (PDT).

PDT wykorzystuje związek fotouczulający i źródło światła do zabijania komórek nowotworowych w skórze. Dermatolog może połączyć to leczenie z zabiegiem chirurgicznym lub innymi procedurami.

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny wykorzystuje substancje chemiczne do usunięcia zewnętrznych warstw skóry. Nowa skóra, która się tworzy, jest zazwyczaj gładsza i mniej pomarszczona niż przed wykonaniem peelingu.

Dermabrazja

Podczas tego zabiegu lekarz usuwa uszkodzone warstwy skóry za pomocą elektrycznej końcówki zawierającej wirującą szczotkę drucianą. Zabieg ten może pozostawić twarz zaczerwienioną i opuchniętą przez kilka dni po jego zakończeniu. Jednak wiele osób uważa, że efekty są tego warte!

Mikrodermabrazja

Zabieg ten wykorzystuje drobne kryształki zamiast szlifowania, aby usunąć martwe komórki skóry z powierzchni twarzy. Nie pozostawia śladów ani blizn, jak dermabrazja – ale może też nie być tak skuteczna w usuwaniu głębokich zmarszczek).

Osoby chcące się dokształcić w zakresie dermatologii w medycynie estetycznej mogą się udać na poszczególną witrynę https://academy.mei.pl/tematy-szkolen/dermatologia-w-medycynie-estetycznej/ i zapoznać się z bogatą listą szkoleń, które pozwolą kandydatom nabyć odpowiednie kompetencje i wiedzę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zakup naczepy – jakie akcesoria dodatkowe przydadzą się do codziennego użytku?
Zakup naczepy – jakie akcesoria dodatkowe przydadzą się do codziennego użytku?
Jako kierowca tira lub podobnego pojazdu często trzeba przewozić ciężkie i niejednokrotnie duże ładunki. Transportowanie towarów czy materiałów nie byłoby […]
Kawa – co pozwala wydobyć z niej jak najlepszy smak i aromat?
Kawa – co pozwala wydobyć z niej jak najlepszy smak i aromat?
Kawa jest podstawą współczesnego życia. Jest drugim, po ropie naftowej, najczęściej sprzedawanym towarem na świecie. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, […]
Jak dieta wpływa na stan skóry?
Jak dieta wpływa na stan skóry?
Niewłaściwa dieta może wpływać na rozmaite problemy natury skórnej. Dlatego jeżeli obserwujemy u siebie różnego rodzaju kłopoty takiej natury, warto […]
Ostatnie wpisy