Za pomocą jakich zabiegów możemy poprawić wygląd naszej skóry?
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Za pomocą jakich zabiegów możemy poprawić wygląd naszej skóry?

Skóra jest największym organem w ciele i jest odpowiedzialna za ochronę przed żywiołami. Skóra pomaga nam również regulować temperaturę, dlatego też możemy odczuwać zimno lub gorąco, gdy stykamy się z czymś, co zmienia temperaturę naszego ciała.

Nasza skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i podskórnej. Naskórek jest najbardziej zewnętrzną warstwą skóry i chroni nas przed szkodliwymi promieniami UV i innymi czynnikami środowiskowymi. Skóra właściwa składa się z tkanki łącznej, która zapewnia strukturalne wsparcie dla naszego ciała. Skóra właściwa pełni rolę izolatora dla naszego ciała, utrzymując regulację temperatury w zimnym środowisku.

Resurfacing laserowy

Zabieg ten wykorzystuje laser do usuwania uszkodzonych tkanek ze skóry. Stosuje się go w leczeniu zmarszczek, blizn i plam pigmentacyjnych.

Terapia fotodynamiczna (PDT).

PDT wykorzystuje związek fotouczulający i źródło światła do zabijania komórek nowotworowych w skórze. Dermatolog może połączyć to leczenie z zabiegiem chirurgicznym lub innymi procedurami.

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny wykorzystuje substancje chemiczne do usunięcia zewnętrznych warstw skóry. Nowa skóra, która się tworzy, jest zazwyczaj gładsza i mniej pomarszczona niż przed wykonaniem peelingu.

Dermabrazja

Podczas tego zabiegu lekarz usuwa uszkodzone warstwy skóry za pomocą elektrycznej końcówki zawierającej wirującą szczotkę drucianą. Zabieg ten może pozostawić twarz zaczerwienioną i opuchniętą przez kilka dni po jego zakończeniu. Jednak wiele osób uważa, że efekty są tego warte!

Mikrodermabrazja

Zabieg ten wykorzystuje drobne kryształki zamiast szlifowania, aby usunąć martwe komórki skóry z powierzchni twarzy. Nie pozostawia śladów ani blizn, jak dermabrazja – ale może też nie być tak skuteczna w usuwaniu głębokich zmarszczek).

Osoby chcące się dokształcić w zakresie dermatologii w medycynie estetycznej mogą się udać na poszczególną witrynę https://academy.mei.pl/tematy-szkolen/dermatologia-w-medycynie-estetycznej/ i zapoznać się z bogatą listą szkoleń, które pozwolą kandydatom nabyć odpowiednie kompetencje i wiedzę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób pakowana jest żywność, aby mogła zachować jak najdłużej swoją świeżość?
W jaki sposób pakowana jest żywność, aby mogła zachować jak najdłużej swoją świeżość?
Odpowiednie zapakowanie żywności wpływa na jej trwałość. Jeśli jest ona przechowywana we właściwy sposób będzie zdatna do spożycia zdecydowanie dłużej […]
Jakie substancje stosuje się do konserwacji, ochrony i wzmacniania drewna?
Jakie substancje stosuje się do konserwacji, ochrony i wzmacniania drewna?
Drewno może być pięknym materiałem do wykorzystania w wystroju domu i meblach. Drewniana podłoga może dodać ciepła i charakteru do […]
Jak prawidłowo korzystać z pióra wiecznego?
Jak prawidłowo korzystać z pióra wiecznego?
Pióro wieczne to ekskluzywny przyrząd przeznaczony do pisania, w którym materiałem jest ciekły atrament, nanoszony na papier za pomocą specjalnej […]
Ostatnie wpisy