Jakie łóżko wybrać dla osoby niepełnosprawnej?
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie łóżko wybrać dla osoby niepełnosprawnej?

Łóżko osoby niepełnosprawnej powinno być wybierane w oparciu o kilka zasadniczych kwestii. Po pierwsze należy dopasować je do schorzenia oraz poziomu niepełnosprawności. Istotne jest chociażby to, czy chory może zmieniać pozycję z leżącej na siedzącą. Wysokiej jakości sprzęt znacząco podnosi komfort użytkownika, można regulować jego położenie nie tylko na wysokości pleców, ale również bioder.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych oferuje wszechstronny wybór dostępnych modeli. Jej pracownicy służą także radą odnośnie dopasowania poszczególnych produktów do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Łóżko zapewniające maksymalny komfort

Na wyborze łóżka dla osoby niepełnosprawnej nie należy oszczędzać. Jest to bowiem mebel, na którym chory będzie spędzał całą dobę. Poza dodatkowymi akcesoriami, jak na przykład wyciąg, drabinki czy barierki, łóżko rehabilitacyjne Arminia może posiadać również nowoczesne systemy ułatwiające krążenie krwi czy oddychanie. Dla osób zmagających się z ciężkimi chorobami to wielkie ułatwienie.

Warto pamiętać, że dobrej jakości sprzęt zapewnia nie tylko wyższy komfort. Przyczynia się również do zmniejszenia poziomu odczuwanego bólu, a nawet przyspiesza rehabilitację. Współcześnie na rynku można znaleźć bardzo różne modele, zaprojektowane z uwzględnieniem potrzeb konkretnych pacjentów.

Wszystkie powinny spełniać normy prawne i być produkowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Warto omówić tę kwestię z lekarzem prowadzącym lub rehabilitantem. Pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto postawić na wynajem sprzętu rehabilitacyjnego?
Kiedy warto postawić na wynajem sprzętu rehabilitacyjnego?
W życiu może nas spotkać wiele nieprzewidzianych sytuacji, które będą wymagały rehabilitacji. Uszkodzenie kończyn w czasie wypadku komunikacyjnego, niedowład po […]
Jak efektywnie zarządzać firmą logistyczną?
Jak efektywnie zarządzać firmą logistyczną?
Obecnie kluczowe w kierowaniu firmą jest efektywność, usprawnianie systemu oraz dynamiczne wprowadzanie wszelkich zmian. Należy wyeliminować wszelkie błędy w procesach, […]
W jakich miejscach najlepiej zamontować klimatyzację?
W jakich miejscach najlepiej zamontować klimatyzację?
Klimatyzacja to urządzenie, które coraz częściej można spotkać w lokalach o rozmaitym przeznaczeniu. Dzięki niej w szybki sposób schłodzimy dane […]
Ostatnie wpisy