Home>Medycyna>Co pomoże na obrzęk kolan?

Co pomoże na obrzęk kolan?

Obrzęk kolan to często spotykana dolegliwość, która powoduje zazwyczaj duży ból. Przyczyną jej wystąpienia może być uraz i kontuzja, przeciążenie wskutek nadmiernego wysiłku fizycznego, a także reumatoidalne zapalenie stawów czy nawet dna moczanowa. Bez względu na źródło problemu, należy podjąć stosowne działania w celu zniwelowania opuchlizny. Jednym z zalecanych rozwiązań jest stosowanie specjalnej opaski magnetycznej na kolano, którą kupimy np. w tym sklepie: https://butterfly-mag.com/pl/c/Magnetyczne-opaski-na-kolana/24.

Metody domowe i farmakologiczne 

Jeśli obrzęk nie jest zbyt duży i rozległy, wówczas można ograniczyć się do domowych sposobów na jego zlikwidowanie. Najprostszy z nich to przykładanie do obolałego miejsca lodu w kostkach albo ręcznika zanurzonego w lodowatej wodzie. Alternatywą jest stosowanie okładów z kefiru, octu, maślanki, surowych ziemniaków i kapusty, czyli produktów wykazujących silne działanie ściągające. Ponadto zalecany jest odpoczynek i powstrzymanie się przed nadwyrężeniem kolana, a także dieta bogata w kwasy tłuszczowe Omega-3, witaminę C i kolagen (ryby, warzywa, owoce itp.).

W sytuacji, gdy źródłem obrzęku jest choroba, nie obejdzie się jednak bez odpowiednich środków farmakologicznych. Chodzi przede wszystkim o sterydowe i niesterydowe leki, antybiotyki oraz maści i żele o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Dodatkowo warto stosować wspomnianą już we wstępie opaskę, ponieważ wydziela ona pole magnetyczne, które w znacznym stopniu przyspiesza regenerację tkanek i komórek. Jeśli chodzi o taki produkt jak opaska magnetyczna na kolano opinie na jego temat są w większości pozytywne – użytkownicy wskazują na wysoką skuteczność w uśmierzaniu bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + jeden =