Home>Człowiek i styl>W jakie kosmetyki warto się zaopatrzyć latem?

W jakie kosmetyki warto się zaopatrzyć latem?

Lato stawia przed ludzką skórą ogromne wyzwania. Mocne promienie słoneczne czy ukąszenia owadów to dopiero początek wakacyjnych bolączek. Z tego względu jeszcze przed rozpoczęciem sezonu warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, które latem często okazują się niezbędne. Jakie są to produkty i dlaczego są aż takie ważne?

Ochrona przed słońcem

Latem pogoda często nas rozpieszcza, jednak może zarazem stanowić nie lada niebezpieczeństwo. Przede wszystkim warto mieć na uwadze bardzo wysokie temperatury i mocne promienie słoneczne. Przed tymi ostatnimi skórę mogą ochronić dobre kremy z filtrem. Nie należy przy tym żałować – szczególnie jeśli spędza się cały dzień na plaży, narażając się na oparzenia słoneczne. Kremy z filtrem zazwyczaj skutecznie przed nimi chronią. W gorące dni najlepiej wybierać te z silnymi filtrem SPF 30 lub nawet 50. Warto także dodatkowo zaopatrzyć się w kremy łagodzące, w razie gdyby mimo wszystko doszło do poparzenia skóry.

Kosmetyki na komary

Komary to prawdziwa zmora w letnie dni. Stają się szczególnie dokuczliwe podczas wycieczek na łono natury. Aby oszczędzić sobie problemów, warto zainwestować w praktyczne spraye ochronne, które skutecznie odstraszają różne insekty. Taki specyfik jest absolutnie niezbędny podczas całodziennych wycieczek do lasu, gdzie człowiek jest szczególnie narażony na ukąszenia owadów. Warto także zaopatrzyć się w żel łagodzący na ukąszenia. Wszystkie te kosmetyki można kupić m.in. na stronie https://www.ekopteka.pl. Można tam również znaleźć inne przydatne latem kosmetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + pięć =