Home>Człowiek i styl>Jak zrobić profesjonalny manicure w domu?

Jak zrobić profesjonalny manicure w domu?

Manicure to zabieg, dzięki któremu paznokcie u rąk prezentują się znacznie lepiej. Polega on na ich opiłowywaniu, wygładzaniu oraz odciąganiu lub wycinaniu skórek. Kolejno na paznokcie nakładana jest odżywka, a następnie maluje się je wybranym kolorem lakieru. W związku z tym, że zabieg przeprowadza się stosunkowo łatwo, z powodzeniem może być on wykonywany w zaciszu własnego domu, co jest wygodniejszym i notabene tańszym rozwiązaniem niż korzystanie z usług manicurzystki Poniżej przedstawiamy, jak prawidłowo go wykonać. 

Jakie kosmetyki są niezbędne do samodzielnego wykonania manicure? 

Aby móc samodzielnie wykonać manicure, w pierwszej kolejności powinniśmy zaopatrzyć się w dedykowane temu zabiegowi kosmetyki i akcesoria. Do wyżej wymienionych zaliczyć możemy: zmywacz do paznokci (najlepiej bez acetonu, gdyż wysusza płytkę paznokcia), miseczkę z ciepłą wodą, preparat do zmiękczania skórek, patyczek do usuwania skórek, cążki kosmetyczne do skórek, gumową polerkę do paznokci, bazę pod lakier lub odżywkę, lakier do paznokci, oliwkę do paznokci i skórek oraz krem do rąk. 

Etapy wykonania manicure 

Zabieg należy rozpocząć od oczyszczania paznokci oraz zmiękczania zarówno ich płytki jak i skórek. Kolejno je obcinamy, piłujemy i wycinamy lub odciągamy skórki. Następnie nakładamy odżywkę, malujemy paznokcie i natłuszczamy skórki oliwką. Warto również po zabiegu nawilżyć dłonie kremem do rąk. Pamiętajmy o tym, aby przed rozpoczęciem wykonywania zabiegu zadbać o wszystkie niezbędne akcesoria. Wyżej wspomniane znaleźć można między innymi na stronie: https://narzedziakosmetyczne.com.pl/frezy/kamienne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − jedenaście =