Home>Hobby i sport>Podstawowy osprzęt żeglarski – o czym pamiętać?

Podstawowy osprzęt żeglarski – o czym pamiętać?

Odpowiedni osprzęt żeglarski to niezbędny element każdej morskiej wyprawy. Dobrze dobrany gwarantuje rejs, który nie dostarczy nam żadnego stresu i zakończy się udanym powrotem do domu.

Jak zadbać o bezpieczną podróż?

Nowoczesne jachty to kilka ważnych elementów, które musimy skompletować. Należą do nich takie rzeczy jak karabińczyki, kluzy, prowadnice, kotwice, ucha pokładowe czy systemy rurowe. Przed wypłynięciem na wodę warto dokładnie sprawdzić wszystkie, nawet najmniejsze elementy, a te ze względu na swoją niepozorność czasami pomijamy. Przykładem są knagi, można więc od początku wyposażyć się w takie o dobrej jakości, jakie znajdziemy na stronie https://www.szopeneria.pl/pl/c/Knagi-szczekowe/176. Każdy jacht powinien mieć wytrzymałe kratki wentylacyjne i wywietrzniki. Ważną częścią osprzętu żeglarskiego są małe okienka zwane bulajami, które podnoszą bezpieczeństwo członków załogi.

Jednak mówiąc o bezpieczeństwie, nie można przeoczyć tak podstawowego elementu wyposażenia, jakim są kamizelki ratunkowe. Nawet jeśli jesteśmy pewni swoich umiejętności pływackich, to nie można jej zignorować, ponieważ pomoże utrzymać się dłużej na wodzie. Na każdym jachcie powinna znaleźć liczba kamizelek odpowiadająca ilości członków załogi, oraz jedna dodatkowa. Prawidłowo dobrana jest indywidualnie dopasowywana do ciała użytkownika. Istotnym jej elementem jest odkryta szyja, ponieważ dzięki temu nie zostanie ograniczona swoboda ruszania głową, nie mówiąc już o tym, że łatwiej taką kamizelkę założyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =