Wyprawa rowerowe – jakie akcesoria są niezbędne?
Hobby i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyprawa rowerowe – jakie akcesoria są niezbędne?

Na każdą wyprawę rowerowa warto przygotować się z głową. W czasie jazdy powinniśmy czuć się komfortowo i być zabezpieczeni na wypadek niepożądanych zdarzeń losowych. Jakie akcesoria należy zabrać ze sobą w trasę? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Jaki jest niezbędnik rowerzysty o którym należy pamiętać?

Światło

Nieodzowny wyposażeniem jest profesjonalne oświetlenie rowerowe, które zwiększa naszą widoczność dla innych użytkowników dróg. Po zmierzchu bez świateł jesteśmy praktycznie niewidoczni. Warto zatem zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych szczególnie w czasie jazdy.

Blokady

Szczególnie przydatne w czasie jazdy po mieście, gdy musimy zostawić rower bez opieki, na przykład wchodząc do sklepu. Pojazd ten jest niestety łakomym kąskiem dla złodziei, a nieodpowiednio lub w ogóle niezabezpieczony często pada ich łupem. Zakup zapięcia lub blokady jest koniecznością jeśli nie lubimy podróżować na piechotę. Przypinając rower mamy pewność, że nikt nam go nie zabierze. 

Sakwy

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia rowerzysty w podróży są sakwy. Okazują się one bardzo pomocne, kiedy brakuje na miejsca albo nie chcemy dźwigać całości ekwipunku w plecaku. Możemy w nich schować np. ręcznik lub przekąski. Jest to niezbędnik, który przydaje się na dłuższe wyprawy lub gdy podróżujemy z dziećmi. W ten sposób możemy przechować najpotrzebniejsze przedmioty.

Pozostałe sprzęty

Należy tu wymienić kask, który może uchronić nas przed poważniejszymi urazami. Warto też wozić ze sobą pompkę rowerową w razie konieczności naprawy dętki. Wiele osób wozi też ze sobą niewielkie zestawy narzędzi na wypadek konieczności naprawy drobnych usterek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety skóry ekologicznej
Zalety skóry ekologicznej
Skóra ekologiczna to materiał wykorzystywany powszechnie do produkcji różnych wyrobów galanteryjnych i nie tylko. Doskonałym przykładem jest choćby portfel Guess, […]
Jak wygląda proces filtrowania powietrza?
Jak wygląda proces filtrowania powietrza?
Filtracja powietrza to proces usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Filtracja jest jednym z etapów większego procesu zwanego uzdatnianiem powietrza. Obróbka powietrza […]
Jak stworzyć sypialnię w stylu modernistycznym?
Jak stworzyć sypialnię w stylu modernistycznym?
Styl modernistyczny powstał w latach 20. minionego wieku i do dzisiaj zachwyca charakterystycznym połączeniem elegancji z minimalizmem. Wiele osób decyduje […]
Ostatnie wpisy