Home>Hobby i sport>W czym trenować MMA?

W czym trenować MMA?

MMA, czyli mieszane sztuki walki to bardzo popularna dyscyplina, której naukę oferuje wiele klubów w całej Polsce. Oprócz wybrania odpowiedniego miejsca do treningów konieczne jest także zaopatrzenie się w odpowiedni strój, który zapewni komfort i nie będzie krępował ruchów. Dzięki niemu ćwiczenia będą prawdziwą przyjemnością.

W jaką odzież zaopatrzyć się przed rozpoczęciem treningów MMA?

Odzież treningowa musi być przede wszystkim wygodna. Najlepiej zdecydować się na zakup dobrze przylegającej do ciała koszulki nazywanej rushgard. Może ona posiadać krótki lub długi rękaw. Najważniejszą kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę wybierając koszulkę jest to, że musi być wykonana z materiału nie krępującego ruchów, ale umożliwiającego zarazem chwytanie za materiał. W walce, na treningach lub springach MMA można bowiem złapać partnera, aby wykonać chwyt. Niezbędne będą także shorty treningowe, które dobrze dopasują się do ciała. Można także zdecydować się na zakup długich legginsów, które również zapewnią komfort i swobodę ruchów.

Osoba rozpoczynająca przygodę z MMA musi pamiętać także o konieczności zakupu ochraniacza na zęby, ponieważ zwłaszcza podczas pierwszych lekcji początkujący zawodnik nie wie, w jaki sposób bronić się przed ciosami. Warto także zakupić odpowiednie rękawice, które ułatwią naukę chwytania przeciwnika. Niezbędne będą także ochraniacze na kolana, suspensoria oraz nałokietniki, które ochronią najbardziej wrażliwe na uszkodzenia miejsca i zapobiegną poważnym kontuzjom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − 1 =