Home>Hobby i sport>Czy skoki w tandemie są bezpieczne?

Czy skoki w tandemie są bezpieczne?

Skoki spadochronowe w tandemie są popularnym zajęciem dla poszukiwaczy wrażeń i adrenaliny. To zabawny sposób, aby doświadczyć emocji związanych ze skokiem z samolotu bez konieczności samodzielnego uczenia się skakania.

Skoczkowie tandemowi są połączeni z doświadczonym instruktorem, który prowadzi ich przez cały proces. Skoki w tandemie mogą być wykonywane z lub bez spadochronu i mogą być wykonywane na wiele sposobów – w tym ze swobodnym spadaniem, linią statyczną lub skokami nadążnymi.

Co musisz zrobić żeby skoczyć w tandemie?

Muszą mieć ukończone 18 lat. Ich kondycja fizyczna musi być doskonała i muszą przejść kompleksową ocenę medyczną. Muszą też mieć za sobą co najmniej 200 godzin skoków spadochronowych i być w stanie wykazać się opanowaniem wszystkich umiejętności potrzebnych do skoku. Następnie musisz wejść na stronę https://skokwtandemie.pl/ i tam umówić się na skok.

Czym się charakteryzują skoki tandemowe?

Skoki w tandemie są wykonywane z certyfikowanym instruktorem, który został przeszkolony w zakresie właściwych procedur skoku w tandemie. Instruktor zazwyczaj nosi pomarańczowy lub żółty kombinezon i komunikuje się ze swoim uczniem za pomocą sygnałów ręcznych, co może być trudne, jeśli jesteś nowy w tym sporcie i nie znasz jeszcze tych sygnałów.
Skoki w tandemie są uważane za najbezpieczniejszy sposób na wyskoczenie z samolotu. Instruktor przejdzie już przez program szkoleniowy i ma za sobą setki skoków, zanim zacznie uczyć innych. Spędził również czas na nauce o bezpieczeństwie i procedurach skoków tandemowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + dwanaście =