Jakie rodzaje zawieszenia wyróżnia się w samochodach?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie rodzaje zawieszenia wyróżnia się w samochodach?

Układ zawieszenia w samochodzie odpowiedzialny jest za utrzymanie nadwozia na odpowiedniej wysokości ograniczając wstrząsy podczas jazdy oraz zwiększając sterowność auta. Sposób jego konstrukcji oraz rodzaj ma tak naprawdę wpływ na komfort jazdy i bezpieczeństwo kierującego oraz pasażerów. Wyróżniamy różne zawieszenia w samochodach osobowych. Oto zestawienie kilku z nich oraz przybliżenie ich zastosowania i sposobu działania.

Trzy rodzaje zawieszenia w samochodach 

W samochodach wyróżniamy tak naprawdę 3 główne rodzaje układów zawieszenia: zależne, półzależne oraz niezależne czyli tzw. kolumna McPhersona.

Zawieszenie zależne

Jest to zawieszenie najczęściej stosowane w samochodach ciężarowych oraz terenowych. charakteryzuje się naprawdę dużą wytrzymałością. Sterowność auta jest nieco ograniczona, ponieważ koła na osi są sztywno połączone.

Zawieszenie półzależne

Jest to zawieszenie, które przede wszystkim poprawia przyczepność samochodu, jednak słabo izoluje od wstrząsów. Koła na osi lekko na siebie oddziałują, a na belce, która jest stabilizatorem, zamontowane są wahacze wzdłużne.

Zawieszenie niezależne – Kolumna McPhersona

Jest to zawieszenie powszechnie stosowane w samochodach osobowych, ponieważ dobrze izoluje od wstrząsów zapewniając duży komfort jazdy. Koła na osi przemieszczają się niezależnie od siebie dlatego też sterowanie samochodem jest łatwe i stabilne. 

Zawieszenie gwintowe czyli sportowa przeróbka

Podkręcanie silnika dodaje samochodom sportowej mocy i elastyczności, jednak dopiero odpowiednie zawieszenie pozwala w pełni cieszyć dobrze przygotowanym, ulepszonym autem. Aby zagwarantować sobie nie tylko sportowe osiągi w codziennej podróży ale również ochronę przed korozją warto zainteresować się produktami najwyższej jakości. Firma Eibach mając wieloletnie doświadczenie w produkcji amortyzatorów i sprężyn ma w swojej ofercie zawieszenia gwintowane wysokiej jakości, które mogę wyjątkowo podkreślić sportową moc w posiadanym samochodzie. Pod następującym adresem internetowym https://eibach.pl/page/zawieszenia-gwintowane-eibach-pro-street-s/ można bliżej zapoznać się z ofertą oraz uzyskać dane kontaktowe do indywidualnej konsultacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stylizacja – czy dodatki są tak samo ważne?
Stylizacja – czy dodatki są tak samo ważne?
Efektowny i modny wygląd zależy nie tylko od ubioru, ale również dodatków. Takie elementy jak zegarek, pasek czy biżuteria potrafią […]
Typy śrub, prętów i wkrętów
Typy śrub, prętów i wkrętów
Śruby, wkręty oraz pręty, to bardzo często niezbędne wyposażenie, bez którego jakakolwiek naprawa, czy też jakikolwiek projekt konstrukcyjny, nie mogą […]
Sportowe i eleganckie – czyli najlepsze zegarki męskie
Sportowe i eleganckie – czyli najlepsze zegarki męskie
Zegarek to praktyczny dodatek, który stanowi doskonałą ozdobę, jak i funkcjonalny element znacznie ułatwiający nam życie. Umożliwia szybkie i wygodne […]
Ostatnie wpisy