Ćwiczenia ze sztangą – jakie są?
Hobby i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczenia ze sztangą – jakie są?

Sztangi są świetnym narzędziem do treningu siłowego. Mogą być używane do wielu różnych ćwiczeń, w tym przysiadów, martwego ciągu i wyciskania na ławce.

Sztanga jest najczęstszym rodzajem ciężaru używanego w treningu siłowym. Zazwyczaj jest wykonana z litej stali lub żeliwa i składa się z dwóch długich wałków z ciężarkami przymocowanymi na obu końcach. Niektóre sztangi mają dodatkowe ciężarki przymocowane do boków, aby pomóc zwiększyć opór podczas niektórych ćwiczeń, takich jak przysiady i wyciskanie na ławce.

Niektóre z najczęstszych ćwiczeń wykonywanych ze sztangami obejmują:

Przysiady 

To ćwiczenie polega na staniu ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion, opuszczaniu ciała, aż uda będą równoległe do podłogi, a następnie powrocie do pozycji stojącej przy użyciu bioder tak bardzo, jak to możliwe, a nie kolan lub mięśni pleców.

Martwe wyciągi 

To ćwiczenie polega na staniu ze stopami rozstawionymi na szerokość barków trzymając sztangę przed sobą poprzez schylenie się w biodrach do momentu, w którym możesz położyć na niej ręce. Następnie wyprostuj się, aż znów staniesz trzymając ręce prosto przez cały ruch. Ruch ten działa głównie na dolne partie mięśni pleców, ale angażuje również wiele innych mięśni, w tym mięśnie nóg i rdzenia.

Wyciskanie górne 

To ćwiczenie koncentruje się na ramionach i mięśniach trójgłowych, jednocześnie pracując nad mięśniami klatki piersiowej i stabilizatorami rdzenia, takimi jak ABS i dolne mięśnie pleców. Jest to również świetny sposób na poprawę postawy poprzez wzmocnienie mięśni używanych podczas stania prosto.

Jeśli chcesz poznać dodatkowe szczegóły, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://thornfit.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy problemy ze snem może wyleczyć psycholog?
Czy problemy ze snem może wyleczyć psycholog?
Organizm każdego z nas potrzebuje odpowiedniej ilości snu. Jest on niezbędny do regeneracji oraz prawidłowego funkcjonowania. Czasem jednak zdarzają się […]
Jak dobrać ubrania do sylwetki?
Jak dobrać ubrania do sylwetki?
Styliści wyróżniają cztery podstawowe typy kobiecej sylwetki: prostokąt, trójkąt, okrąg, klepsydra. Jak łatwo zauważyć nazwy te pochodzą od nazw figur […]
Refuler – jakie jest jego zastosowanie
Refuler – jakie jest jego zastosowanie
Refuler to pogłębiarka ssąca. Jest używana do pogłębiania konserwacyjnego, uprawiania sportów wodnych, kształtowania krajobrazu i innych projektów inżynieryjnych. Pogłębiarki są […]
Ostatnie wpisy