Ćwiczenia ze sztangą – jakie są?
Hobby i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczenia ze sztangą – jakie są?

Sztangi są świetnym narzędziem do treningu siłowego. Mogą być używane do wielu różnych ćwiczeń, w tym przysiadów, martwego ciągu i wyciskania na ławce.

Sztanga jest najczęstszym rodzajem ciężaru używanego w treningu siłowym. Zazwyczaj jest wykonana z litej stali lub żeliwa i składa się z dwóch długich wałków z ciężarkami przymocowanymi na obu końcach. Niektóre sztangi mają dodatkowe ciężarki przymocowane do boków, aby pomóc zwiększyć opór podczas niektórych ćwiczeń, takich jak przysiady i wyciskanie na ławce.

Niektóre z najczęstszych ćwiczeń wykonywanych ze sztangami obejmują:

Przysiady 

To ćwiczenie polega na staniu ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion, opuszczaniu ciała, aż uda będą równoległe do podłogi, a następnie powrocie do pozycji stojącej przy użyciu bioder tak bardzo, jak to możliwe, a nie kolan lub mięśni pleców.

Martwe wyciągi 

To ćwiczenie polega na staniu ze stopami rozstawionymi na szerokość barków trzymając sztangę przed sobą poprzez schylenie się w biodrach do momentu, w którym możesz położyć na niej ręce. Następnie wyprostuj się, aż znów staniesz trzymając ręce prosto przez cały ruch. Ruch ten działa głównie na dolne partie mięśni pleców, ale angażuje również wiele innych mięśni, w tym mięśnie nóg i rdzenia.

Wyciskanie górne 

To ćwiczenie koncentruje się na ramionach i mięśniach trójgłowych, jednocześnie pracując nad mięśniami klatki piersiowej i stabilizatorami rdzenia, takimi jak ABS i dolne mięśnie pleców. Jest to również świetny sposób na poprawę postawy poprzez wzmocnienie mięśni używanych podczas stania prosto.

Jeśli chcesz poznać dodatkowe szczegóły, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://thornfit.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zalety mają naturalne kosmetyki?
Jakie zalety mają naturalne kosmetyki?
Coraz więcej osób przekonuje się, że stosowanie kosmetyków naturalnych przynosi nam ogromne korzyści. Początkowo mogło wydawać się, że to tylko […]
Jak podziękować gościom za przybycie?
Jak podziękować gościom za przybycie?
Czym byłoby przyjęcie bez pudełka słodyczy, które Twoi goście mogliby zabrać do domu? Pokaż swoim gościom, jak bardzo doceniasz ich […]
Jakie akcesoria wędkarskie powinien posiadać każdy miłośnik wędki?
Jakie akcesoria wędkarskie powinien posiadać każdy miłośnik wędki?
Kiedy masz zamiłowanie do wędkowania, chcesz mieć pewność, że masz wszystkie odpowiednie akcesoria wędkarskie. Jest to szczególnie istotne, jeśli jesteś […]
Ostatnie wpisy