Home>Technika i auto-moto>Jaką funkcję w samochodzie pełni akumulator?

Jaką funkcję w samochodzie pełni akumulator?

Akumulator to serce Twojego samochodu. Zapewnia energię do uruchomienia silnika i obsługi wszystkich elementów elektrycznych w samochodzie. Na przykład, kiedy włączasz reflektory, są one zasilane przez akumulator.

Specyfika

Większość samochodów posiada akumulator 12 V, który dostarcza energię elektryczną do wszystkich układów elektrycznych w samochodzie. Akumulator jest zazwyczaj przechowywany pod maską w pobliżu przodu pojazdu, choć niektóre pojazdy mają akumulatory umieszczone w innych częściach nadwozia.

Funkcja

Główną funkcją akumulatora samochodowego jest dostarczanie energii elektrycznej potrzebnej do działania układu zapłonowego i innych elementów układu elektrycznego samochodu. Gdy włączasz kluczyk zapłonu i naciskasz pedał hamulca, wysyłasz prąd elektryczny z akumulatora pojazdu do rozrusznika. Prąd ten umożliwia rozrusznikowi uruchomienie silnika.

Po uruchomieniu silnika, silnik przesyła prąd poprzez swoje wiązki przewodów do innych miejsc w pojeździe, takich jak światła, wycieraczki i ogrzewanie, dzięki czemu można bezpiecznie poruszać się po drogach w nocy lub podczas trudnych warunków pogodowych, takich jak deszcz lub śnieg.

Jeśli potrzebujesz tego elementu do swojego samochodu to koniecznie sprawdź: https://www.fordczescibodo.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 4 =