Zalety komputerów używanych
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zalety komputerów używanych

Dzisiejszy poradnik poświęcimy zaletom zakupu komputera stacjonarnego używanego. Nie jest bowiem wcale powiedziane, że chcąc zakupić mocniejszy sprzęt musimy od razu sięgać po produkt nowy. W ten sposób często przepłacamy, a używane komputery także mają rację bytu w takiej sytuacji. Sprawdźmy więc dlaczego to się opłaca.

Nowy-stary komputer

Przede wszystkim mamy tutaj kwestię finansów. Komputery stacjonarne używane są o wiele tańsze, niż te prosto z półki sklepowej. Przy czym wcale nie muszą ustępować im parametrom. Wystarczy dobrze przyjrzeć się ofertom wśród ogłoszeń o sprzedaży pecetów z drugiej ręki, a szybko zauważymy, że możemy w mniejszych pieniądzach dostać sprzęt mocniejszy, niż gdybyśmy kupowali go prosto od producenta. Tutaj nie ma żadnych złudzeń – w kwestii finansowej zakup używanego komputera jest definitywnie lepszym wyjściem z sytuacji.

Kolejną zaletą takiego sprzętu jest fakt, że sprzęt komputerowy rzadko kiedy dzisiaj się psuje. Jeśli tylko nie jest to jakiś „chinol”, to możemy być praktycznie pewni tego, że posłuży jeszcze przez długie lata.

Na co uważać i gdzie szukać?

Na co warto zwrócić uwagę, to stan dysku twardego. Jest to jeden z elementów, który bywa wrażliwy na takie rzeczy jak wysoka temperatura pracy, albo wstrząsy w trakcie działania. Jeśli ktoś uderzył obudowę komputera w czasie, gdy był on włączony, mogło dojść do uszkodzenia powierzchni. Nie dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy w pececie jest dysk typu SSD, ponieważ te nie mają ruchomych części wewnętrznych.

Aby znaleźć komputer, jakiego szukamy, możemy na przykład przejrzeć ofertę maszyn poleasingowych. Znajdziemy je między innymi pod adresem https://itland.pl/content/14-komputery-pc-poleasingowe-producent-dell. Komputery są oczywiście wstępnie sprawdzone, a więc dostajemy gwarancję pełnej sprawności. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na parametry S.M.A.R.T dysku twardego, by mieć pełną wiedzę na temat jego stanu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do rejsu jachtem?
Jak przygotować się do rejsu jachtem?
Odpowiednie przygotowanie się do rejsu jachtem jest zadaniem niełatwym i składającym się z wielu elementów. Pamiętajmy bowiem, że nie polega […]
Gdzie skierować starszą i schorowaną osobę
Gdzie skierować starszą i schorowaną osobę
Nasi rodzice zajmowali się nami od maleńkości. To oni nas pielęgnowali,. gdy byliśmy całkiem mali,i wychowywali nas na dobrych ludzi […]
Technologia sprężonego powietrza – do czego jest stosowana?
Technologia sprężonego powietrza – do czego jest stosowana?
Sprężone powietrze to nie tylko popularne sprężarki tłokowe używane do malowania natryskowego i w wulkanizacji. Technologia ta zyskała na popularności […]
Ostatnie wpisy