Jakie fundamenty stosuje się pod domy drewniane?
Nieruchomości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie fundamenty stosuje się pod domy drewniane?

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na postawienie domu drewnianego zamiast murowanego. Wynika to z faktu, że taki obiekt buduje się w dużo krótszym czasie, a na dodatek za znacznie mniejsze pieniądze. Ogromnym ułatwieniem jest w tym przypadku również możliwość zastosowania mniej solidnych oraz obszernych fundamentów. Jeśli chcemy, aby nasz dom drewniany został wykonany w perfekcyjny sposób i miał odpowiednio przygotowane podłoże, możemy skorzystać z usług tej profesjonalnej firmy: https://www.woodenvilla.com/przygotowanie-podloza.

Ławy monolityczne to nie jedyna opcja

Domki drewniane piętrowe i parterowe buduje się podobnie jak tradycyjne, dlatego podstawowym rodzajem fundamentu są tutaj ławy monolityczne o grubości około 40 cm, wykonane z betonu klasy C12 albo C15. Charakteryzują się one doskonałą wytrzymałością mechaniczną i sporą odpornością na wilgoć, a układane są bezpośrednio na gruncie, ewentualnie na specjalnie przygotowanym odeskowaniu. Co istotne, sprawdzą się nawet w sytuacji, gdy poziom wód gruntowych jest ponadprzeciętnie wysoki.

Drugim rodzajem często stosowanego fundamentu jest podłoga parterowa na gruncie, idealna w przypadku obiektów niepodpiwniczonych. Kluczowa zaleta tego rozwiązania to niska cena i ułatwiony dostęp do wszelkich węzłów sanitarnych. Decydując się na nie, trzeba jednak koniecznie zadbać o stosowną wentylację, bo w przeciwnym razie narażamy się na powstawanie pleśni.

Jeśli zależy nam na maksymalnie skróconym czasie budowy domu, możemy natomiast postawić na płyty fundamentowe z betonu wodoszczelnego. Z kolei dla niewielkich obiektów letniskowych i ogrodowych optymalnym wyborem są bloczki betonowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega terapia manualna?
Na czym polega terapia manualna?
Współcześnie wiele osób cierpi z powodu dolegliwości związanych zarówno z kręgosłupem, jak i całym układem ruchu. Przyczyną tego rodzaju schorzeń […]
Co najlepiej jest nosić latem?
Co najlepiej jest nosić latem?
Polskie lata z roku na rok robią się coraz bardziej gorące. Jednak zdarza się też tak, że jednego dnia odnotowujemy […]
Dlaczego tak ważne jest, aby nie było wilgoci w domu?
Dlaczego tak ważne jest, aby nie było wilgoci w domu?
W mieszkaniu, w którym jest zbyt duża wilgotność powietrza, a wentylacja działa niepoprawnie lub w ogóle jej nie ma- panują […]
Ostatnie wpisy