Wentylacja i klimatyzacja w jednym – na co zwrócić uwagę podczas wybierania?
Nieruchomości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wentylacja i klimatyzacja w jednym – na co zwrócić uwagę podczas wybierania?

O dobrej klimatyzacji ochładzającej nasze wnętrza, myślimy zazwyczaj podczas dotkliwych upałów w lecie. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, jak duże znaczenie ma odpowiednia klimatyzacja i wentylacja na stan naszego samopoczucia.

Przez długi czas krążyły mity, dotyczące negatywnego wpływu klimatyzacji na stan naszego zdrowia. Klimatyzacja sama w sobie wpływa bardzo pozytywnie regulując temperaturę powietrza w lecie, a ostatnio coraz częściej stosuje się ją również do ogrzewania wnętrz w zimie. Stereotypy o negatywnym wpływie klimatyzacji wynikają z nieumiejętnej konserwacji, montażu i użytkowania sprzętu.

Przy wyborze sprzętu warto zwrócić uwagę na jego wielkość, sposób montażu, głośność użytkowania i wielkość pomieszczenia.

Szczególnie ważne jest zastosowanie wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach szybko się nagrzewających np. na poddaszu. Ze względu na usytuowanie pomieszczenia, w lecie panuje tam nieznośny zaduch, natomiast w zimie dojmujące zimno. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z klimatyzacją na poddaszu pomoże nam w uregulowaniu temperatury, dostarczeniu świeżego powietrza , a przez to w lepszym wykorzystaniu pomieszczenia do celów użytkowych. Wentylacja mechaniczna z klimatyzacją zapewnią optymalny klimat wilgotnościowo-temperaturowy, który pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Szczególnie polecana jest wentylacja mechaniczna z klimatyzacją osobom z problemami alergicznymi, chorobami płucnymi i cierpiącymi na problemy z krążeniem. Klimatyzatory posiadają filtry który oczyszczają powietrze ze szkodliwych cząsteczek, często jonizują powietrze, co jest szczególne ważne dla małych dzieci i osób cierpiących na astmę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o hodowlane gołębie?
Jak dbać o hodowlane gołębie?
Hodowla gołębi to wdzięczna pasja. Potrafi dać dużo satysfakcji i radości, mimo tego, że jest czasochłonna i dość wymagająca. Jednak […]
Gdzie szukać części do starych motocykli?
Gdzie szukać części do starych motocykli?
Jeśli szukasz części do starych motocykli, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie je znaleźć. Istnieje kilka miejsc, w których można znaleźć […]
Z jakiego materiału powinna być produkowana bielizna?
Z jakiego materiału powinna być produkowana bielizna?
Materiały na bieliznę powinny być jednym z najważniejszych kryteriów wyboru, gdyż to one decydują o komforcie i wygodzie noszenia a […]
Ostatnie wpisy