Home>Nieruchomości>Wentylacja i klimatyzacja w jednym – na co zwrócić uwagę podczas wybierania?

Wentylacja i klimatyzacja w jednym – na co zwrócić uwagę podczas wybierania?

O dobrej klimatyzacji ochładzającej nasze wnętrza, myślimy zazwyczaj podczas dotkliwych upałów w lecie. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, jak duże znaczenie ma odpowiednia klimatyzacja i wentylacja na stan naszego samopoczucia.

Przez długi czas krążyły mity, dotyczące negatywnego wpływu klimatyzacji na stan naszego zdrowia. Klimatyzacja sama w sobie wpływa bardzo pozytywnie regulując temperaturę powietrza w lecie, a ostatnio coraz częściej stosuje się ją również do ogrzewania wnętrz w zimie. Stereotypy o negatywnym wpływie klimatyzacji wynikają z nieumiejętnej konserwacji, montażu i użytkowania sprzętu.

Przy wyborze sprzętu warto zwrócić uwagę na jego wielkość, sposób montażu, głośność użytkowania i wielkość pomieszczenia.

Szczególnie ważne jest zastosowanie wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach szybko się nagrzewających np. na poddaszu. Ze względu na usytuowanie pomieszczenia, w lecie panuje tam nieznośny zaduch, natomiast w zimie dojmujące zimno. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z klimatyzacją na poddaszu pomoże nam w uregulowaniu temperatury, dostarczeniu świeżego powietrza , a przez to w lepszym wykorzystaniu pomieszczenia do celów użytkowych. Wentylacja mechaniczna z klimatyzacją zapewnią optymalny klimat wilgotnościowo-temperaturowy, który pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Szczególnie polecana jest wentylacja mechaniczna z klimatyzacją osobom z problemami alergicznymi, chorobami płucnymi i cierpiącymi na problemy z krążeniem. Klimatyzatory posiadają filtry który oczyszczają powietrze ze szkodliwych cząsteczek, często jonizują powietrze, co jest szczególne ważne dla małych dzieci i osób cierpiących na astmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 11 =