Wentylacja i klimatyzacja w jednym – na co zwrócić uwagę podczas wybierania?
Nieruchomości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wentylacja i klimatyzacja w jednym – na co zwrócić uwagę podczas wybierania?

O dobrej klimatyzacji ochładzającej nasze wnętrza, myślimy zazwyczaj podczas dotkliwych upałów w lecie. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, jak duże znaczenie ma odpowiednia klimatyzacja i wentylacja na stan naszego samopoczucia.

Przez długi czas krążyły mity, dotyczące negatywnego wpływu klimatyzacji na stan naszego zdrowia. Klimatyzacja sama w sobie wpływa bardzo pozytywnie regulując temperaturę powietrza w lecie, a ostatnio coraz częściej stosuje się ją również do ogrzewania wnętrz w zimie. Stereotypy o negatywnym wpływie klimatyzacji wynikają z nieumiejętnej konserwacji, montażu i użytkowania sprzętu.

Przy wyborze sprzętu warto zwrócić uwagę na jego wielkość, sposób montażu, głośność użytkowania i wielkość pomieszczenia.

Szczególnie ważne jest zastosowanie wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach szybko się nagrzewających np. na poddaszu. Ze względu na usytuowanie pomieszczenia, w lecie panuje tam nieznośny zaduch, natomiast w zimie dojmujące zimno. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z klimatyzacją na poddaszu pomoże nam w uregulowaniu temperatury, dostarczeniu świeżego powietrza , a przez to w lepszym wykorzystaniu pomieszczenia do celów użytkowych. Wentylacja mechaniczna z klimatyzacją zapewnią optymalny klimat wilgotnościowo-temperaturowy, który pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Szczególnie polecana jest wentylacja mechaniczna z klimatyzacją osobom z problemami alergicznymi, chorobami płucnymi i cierpiącymi na problemy z krążeniem. Klimatyzatory posiadają filtry który oczyszczają powietrze ze szkodliwych cząsteczek, często jonizują powietrze, co jest szczególne ważne dla małych dzieci i osób cierpiących na astmę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki prezent przynieść znajomym na parapetówkę?
Jaki prezent przynieść znajomym na parapetówkę?
Organizowanie parapetówek stało się już tradycją. Nic dziwnego, gdyż wyprowadzka do nowego miejsca jest zwykle bardzo ekscytująca, dlatego warto to […]
Czym są przenośne punkty sanitarne?
Czym są przenośne punkty sanitarne?
Przenośne punkty sanitarne należą do grupy urządzeń mobilnych, które zapewnić mają ich użytkownikom higienę w warunkach terenowych. Wykorzystywane są, przede […]
Wizyta u dentysty – na nfz czy prywatnie?
Wizyta u dentysty – na nfz czy prywatnie?
Wizyta u dentysty zazwyczaj kojarzy się z odwiedzeniem prywatnego gabinetu stomatologicznego i wydatkiem sporej sumy pieniędzy. Niewielu pacjentów wie, że […]
Ostatnie wpisy