Home>Technika i auto-moto>Jak zabezpieczyć auto na parkingu? Rodzaje blokad parkingowych

Jak zabezpieczyć auto na parkingu? Rodzaje blokad parkingowych

Blokady parkingowe są zabezpieczeniem, które chroni Twój samochód przed kradzieżą lub uszkodzeniem. Blokada parkingowa nazywana jest również urządzeniem antykradzieżowym, lub systemem bezkluczykowego wejścia. Wejdź na stronę https://sklep.szymkowiak.pl/, żeby przeczytać więcej o tym.

Automatyczne blokady parkingowe

Większość samochodów posiada funkcję automatycznej blokady parkingowej. Po włączeniu biegu do parkowania, koła pojazdu włączają mechanizm, który zapobiega ich poruszaniu, nawet jeśli samochód jest w pozycji neutralnej. Dzięki temu nikt nie może odjechać samochodem, gdy Ty jesteś w środku – jest to szczególnie przydatne, gdy ładujesz lub rozładowujesz ładunek lub pasażerów.

Ręczne blokady parkingowe

Niektóre starsze samochody nie mają automatycznych blokad parkingowych, więc to kierowcy muszą nimi ręcznie sterować. Aby włączyć ręczne blokady parkingowe, obróć kierownicę do końca w jedną stronę i naciśnij stopę na pedał hamulca. Spowoduje to zablokowanie obu tylnych kół, aby nie mogły się poruszać.

Jak używać ręcznych blokad parkingowych

Aby wyłączyć ręczne blokady parkingowe, powtórz powyższe czynności, ale obróć kierownicę w kierunku przeciwnym do tego, w którym ją zablokowałeś (zamiast np. skręcać w lewo). Jeśli Twój samochód nie posiada ręcznych blokad parkingowych, istnieje podobna metoda, którą możesz zastosować zamiast nich. Wciśnij pedał hamulca, obróć kierownicę do końca w jedną stronę i przytrzymaj ją tam przez około dwie sekundy (spowoduje to zablokowanie obu tylnych kół). Następnie zwolnij pedał hamulca i obróć kierownicę do końca w przeciwnym kierunku (spowoduje to odblokowanie obu tylnych kół).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 7 =