Jak dbać o hodowlane gołębie?
Hobby i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o hodowlane gołębie?

Hodowla gołębi to wdzięczna pasja. Potrafi dać dużo satysfakcji i radości, mimo tego, że jest czasochłonna i dość wymagająca. Jednak każdy, kto ma już swoje gołębie i własny gołębnik wie, że te ptaki to nie tylko narzędzie do wygrywania, ale też żywe istoty, do których człowiek się przywiązuje i o które należy zadbać. Zasługują na warunki, w których będą zdrowe i zadowolone, bo jesteśmy za nie odpowiedzialni. Ale w jaki sposób zapewnić im takie warunki?

Podstawowe zasady dbania o gołębie hodowlane

Podstawa to solidny gołębnik – musi być wystarczająco ciepły, suchy i dobrze wentylowany. Wilgoć sprzyja chorobom gołębi, a należy pamiętać, że nawet jeden osobnik o słabszym zdrowiu może doprowadzić do katastrofy w całym gołębniku. Oprócz komina wentylacyjnego w przypadku gołębników wolnostojących warto też rozważyć dodatkowy wlot powietrza tuż nad podłogą. Trzeba tylko uważać, aby ruch powietrza nie był także zbyt gwałtowny, bo i takie skrajne warunki nie służą gołębiom siedzącym.

Równie istotne jest regularne wymienianie wody, raz dziennie to absolutne minimum, a optymalnie byłoby dwa razy dziennie lub częściej, według potrzeb. W odstanej, nagrzanej wodzie wszelkiego rodzaju mikroorganizmy chorobotwórcze mają idealne warunki do namnażania i tylko czyhają na zdrowie naszych ptaków.

Wspomagająco stosujmy też odpowiednie suplementy. Każdy dobrze zaopatrzony sklep dla hodowców gołębi będzie miał w swoim asortymencie produkty o działaniu profilaktycznym dla gołębi, więc spokojnie damy radę zaopatrzyć się w suplementy bogate w mikro- i makroelementy, czy też w gotowe mieszanki witamin. Wiele z nich jest dostępnych na https://mojgolab.pl/profilaktyka-c-66.html.

Stosując te łatwe do wprowadzenia w życie metody możesz mieć pewność, że kierujesz swoje starania we właściwy kierunek i gołębie hodowlane na pewno odwdzięczą się dobrym zdrowiem i kondycją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie akcesoria przydadzą się profesjonalnym pływakom?
Jakie akcesoria przydadzą się profesjonalnym pływakom?
Różnorodne akcesoria pływackie przydadzą się nie tylko zupełnym amatorom. Często są poszukiwane przez zawodowych pływaków, którzy chcieliby dać z siebie […]
Jak się przygotować do wycieczki do Brazylii?
Jak się przygotować do wycieczki do Brazylii?
Brazylia to kraj o wielkim naturalnym pięknie, z krajobrazami, które zapierają dech w piersiach. Jednak nie tylko krajobrazy przyciągają ludzi […]
Logo firmy – gdzie i w jakim celu je umieścić?
Logo firmy – gdzie i w jakim celu je umieścić?
Wielu właścicieli firm zastanawia się nad tym, w jaki sposób można zareklamować swoją firmę. Oczywiście nie jest to łatwe patrząc […]
Ostatnie wpisy