Jakie buty wypada ubrać do garnituru?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie buty wypada ubrać do garnituru?

Garnitur jest najbardziej eleganckim strojem, jaki może założyć mężczyzna. Oprócz doboru odpowiedniego kompletu bardzo ważne są także dodatki, a przede wszystkim buty. Warto dowiedzieć się, jakie konkretne modele obuwia sprawdzą się jako akcesoria do takiego stroju.

Rodzaje butów do garnituru

Jednymi z najbardziej formalnych butów męskich są oxfordy. Charakteryzują się one tym, że do przedniej części cholewki doszyte są te elementy, w których znajdują się dziurki na sznurowadła. Na rynku spotkać można modele zupełnie gładkie, a także takie, które posiadają zdobienia.

Drugim rodzajem są buty nieco mniej formalne, czyli derby. Są one zdecydowanie cięższe oraz mniej smukłe niż oxfordy. Będą one świetnie wyglądały z nieco mniej eleganckimi garniturami.

Coraz popularniejszym modelem są obecnie monki, które zapina się za pomocą klamry. Są one idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy lubią zwracać na siebie uwagę oraz wyróżniać się z tłumu. Moniki znaleźć można pod adresem https://patine.pl/yanko-style-306-goodyear-welted-niger.html.

Innymi bardzo eleganckimi butami, które świetnie będą współgrały z garniturem są tzw. lotniki. Ich cholewka zszyta jest z jednego kawałka skóry co sprawia, że wyglądają one bardzo formalnie i stylowo. Jako jedne z nielicznych butów nadają się jako dodatek do smokingu.

Oprócz wyboru dobrej jakości butów bardzo istotna jest także odpowiednia ich pielęgnacja. Buty wykonane ze skóry najlepiej trzymać w prawidłach, dzięki czemu nie stracą one swojej doskonałej formy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Problemy z kosiarką – co na nie wskazuje?
Problemy z kosiarką – co na nie wskazuje?
Kosiarka to specjalne urządzenie rolnicze przeznaczone do skracania trawy oraz innych roślin zielonych. Współcześnie taki sprzęt posiada niemal każdy właściciel […]
Co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem poszukiwań pracy za granicą?
Co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem poszukiwań pracy za granicą?
Pomysł przeniesienia się do innego kraju może być ekscytujący i przerażający w tym samym czasie. Jest tak wiele rzeczy do […]
Szkolenie BHP – co jaki czas powinny być przeprowadzane?
Szkolenie BHP – co jaki czas powinny być przeprowadzane?
Idealnym czasem na przeprowadzenie szkolenia BHP jest okres tuż przed rozpoczęciem pracy. Na przykład, jeśli będzie wykonywane majsterkowanie, szkolenie powinno […]
Ostatnie wpisy