Home>Technika i auto-moto>Na czym polega ozonowanie?

Na czym polega ozonowanie?

Kurz, roztocza, dym papierosowy i wszelkie nieprzyjemne zapachy – jak skutecznie się ich pozbyć z ubrań i przedmiotów, których nie możesz wyprać w pralce? Świetnym sposobem na ich odświeżenie oraz zdezynfekowanie jest ozonowanie. Na czym dokładnie polega i co dokładnie można poddać ozonowaniu?

Ubrania świeże i czyste

Ozonowani  to świetny sposób na zdezynfekowanie ubrań oraz pozbycie się z nich przykrych zapachów. Oczywiście niemożliwe jest wykonanie tego samodzielnie, najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnej pralni, takiej jak choćby ta: https://pralnia.bielsko.pl/ozonowanie-ubran. Ozonowanie odbywa się wówczas przez umieszczenie ubrań lub innego rodzaju przedmiotów w specjalnym urządzeniu, które jest następnie wypełniane wysoko stężonym ozonem. Gaz ten wnika w strukturę ubrań, niszczy zanieczyszczenia, neutralizuje zapachy oraz jest bezlitosny dla drobnoustrojów, pleśni, grzybów i wirusów.

Bezpieczne dla tkanin, błyskawiczny efekt

Jakiego rodzaju produkty można poddać ozonowaniu? Są to ubrania, kołdry, poduszki, koce, zabawki i akcesoria dziecięce oraz wszelkiego rodzaju tekstylia. Warto regularnie czyścić w ten sposób szczególnie przedmioty, które mają kontakt z dzieckiem. Na zabawkach i akcesoriach dziecięcych osadza się kurz, który może powodować alergie, nie wspominając już nawet o niebezpiecznych dla zdrowia zarodkach pleśni. Ozonowanie, to szybka i bezpieczna metoda na zadbanie o świeżość i czystość swojego otoczenia. Co ważne, przykre zapachy – w wyniku ozonowania – są trwale usuwane, nie maskowane. Świeży zapach będzie więc odczuwalny nawet na przedmiotach, które są przesiąknięte, trudnym do usunięcia, dymem papierosowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 11 =