Home>Technika i auto-moto>Na czym polega ozonowanie?

Na czym polega ozonowanie?

Kurz, roztocza, dym papierosowy i wszelkie nieprzyjemne zapachy – jak skutecznie się ich pozbyć z ubrań i przedmiotów, których nie możesz wyprać w pralce? Świetnym sposobem na ich odświeżenie oraz zdezynfekowanie jest ozonowanie. Na czym dokładnie polega i co dokładnie można poddać ozonowaniu?

Ubrania świeże i czyste

Ozonowani  to świetny sposób na zdezynfekowanie ubrań oraz pozbycie się z nich przykrych zapachów. Oczywiście niemożliwe jest wykonanie tego samodzielnie, najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnej pralni, takiej jak choćby ta: https://pralnia.bielsko.pl/ozonowanie-ubran. Ozonowanie odbywa się wówczas przez umieszczenie ubrań lub innego rodzaju przedmiotów w specjalnym urządzeniu, które jest następnie wypełniane wysoko stężonym ozonem. Gaz ten wnika w strukturę ubrań, niszczy zanieczyszczenia, neutralizuje zapachy oraz jest bezlitosny dla drobnoustrojów, pleśni, grzybów i wirusów.

Bezpieczne dla tkanin, błyskawiczny efekt

Jakiego rodzaju produkty można poddać ozonowaniu? Są to ubrania, kołdry, poduszki, koce, zabawki i akcesoria dziecięce oraz wszelkiego rodzaju tekstylia. Warto regularnie czyścić w ten sposób szczególnie przedmioty, które mają kontakt z dzieckiem. Na zabawkach i akcesoriach dziecięcych osadza się kurz, który może powodować alergie, nie wspominając już nawet o niebezpiecznych dla zdrowia zarodkach pleśni. Ozonowanie, to szybka i bezpieczna metoda na zadbanie o świeżość i czystość swojego otoczenia. Co ważne, przykre zapachy – w wyniku ozonowania – są trwale usuwane, nie maskowane. Świeży zapach będzie więc odczuwalny nawet na przedmiotach, które są przesiąknięte, trudnym do usunięcia, dymem papierosowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 3 =