Home>Technika i auto-moto>Monitorowanie położenia swojego pojazdu – za pomocą jakich rozwiązań jest to możliwe?

Monitorowanie położenia swojego pojazdu – za pomocą jakich rozwiązań jest to możliwe?

Zapewne słyszałeś powiedzenie: „Jeśli nie będziesz go używał, to go stracisz”. To prawda. Jeśli nie używasz swojego samochodu, warto zaopatrzyć się w system monitoringu do niego.

Istnieje kilka różnych rodzajów systemów monitoringu dla samochodów. Oto kilka popularnych z nich:

Śledzenie GPS

Śledzenie GPS wykorzystuje odbiornik i antenę GPS, które są zainstalowane w Twoim samochodzie lub na nim. Urządzenia, takie jak te dostępne pod adresem https://globalteam.pl/lokalizator-gps/ zbierają dane o lokalizacji z satelitów i wysyła je z powrotem do firmy świadczącej usługę. Ten rodzaj usługi może być wykorzystywany do śledzenia pojazdów przez właścicieli flot lub firmy ubezpieczeniowe, które chcą sprawdzić, czy ich kierowcy zawsze jadą tam, gdzie powinni.

Automatyczne wykrywanie kolizji

Automatyczne wykrywanie kolizji wykorzystuje czujniki znajdujące się w pojeździe do wykrywania, czy doszło do wypadku z udziałem pojazdu. Informacja ta jest przesyłana z powrotem do centralnego serwera, dzięki czemu odpowiednie władze mogą zostać powiadomione o wypadku tak szybko, jak to możliwe. Niektóre systemy automatycznego wykrywania kolizji umożliwiają również zdalne połączenie ze służbami ratunkowymi za pośrednictwem Internetu, dzięki czemu mogą one dowiedzieć się, gdzie dokładnie się znajdujesz po wypadku, bez konieczności czekania na przyjazd policjantów lub strażaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =