Home>Medycyna>Zalety implantów zębowych

Zalety implantów zębowych

Implanty zębowe to znakomite rozwiązanie dla tych osób, które utraciły jeden albo nawet kilka zębów. Są one bowiem dużo trwalsze i bardziej stabilne niż tradycyjne protezy czy mostki. Duże znaczenie ma również fakt, że pozwalają w maksymalnie krótkim czasie odbudować ząb i skutecznie zapobiegają zanikowi tkanki kostnej. Jeśli chodzi o taką dziedzinę jak implantologia Warszawa jest miastem, w którym funkcjonuje wyjątkowo wiele profesjonalnych gabinetów i klinik stomatologicznych specjalizujących się w tym zakresie. 

Produkty idealnie zastępujące prawdziwe zęby 

Podstawową zaletą implantów zębowych jest to, że prezentują się niemal identycznie jak prawdziwe zęby pacjenta (pod względem kształtu i koloru), a także zapobiegają niekorzystnym zmianom w wyglądzie twarzy i pozwalają zachować promienny uśmiech. Ponadto wstawienie tych konstrukcji nie wymaga szlifowania sąsiadujących zębów ani jakiegokolwiek ingerowania w ich strukturę, co w znacznym stopniu ogranicza możliwość zaistnienia problemów zdrowotnych.

Dodajmy również, że implanty doskonale wzmacniają całe uzębienie i nie są podatne na rozwój próchnicy, ponieważ wykazują ponadprzeciętną odporność na kwasy wytwarzane przez bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Ze względu na to, że produkuje się je zazwyczaj z tytanu, są niezwykle dobrze przyjmowane przez nasz organizm. Oto ich pozostałe kluczowe zalety:

– są wszczepiane raz na całe życie (dożywotnia trwałość)

– wstawia się je w bardzo krótkim czasie 

– są objęte gwarancją producenta, więc w razie problemów zostają wymienione na jego koszt

– gwarantują wysoki komfort w trakcie spożywania posiłków

– dzięki nim nie musimy nosić protez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =