Home>Technika i auto-moto>Gdzie wykorzystywana jest taśma dekarska?

Gdzie wykorzystywana jest taśma dekarska?

W trakcie montażu niektórych elementów drewnianych, metalowych czy betonowych niezbędne okazuje się wykorzystanie specjalistycznej taśmy dekarskiej. W przeciwnym razie rezultat może być niewystarczająco trwały. Wspomniany produkt nie wymaga podgrzewania, gdyż posiada warstwę lepiszcza bitumicznego o znakomitych właściwościach przyczepnych. Dodatkowa istotna zaleta to optymalna odporność na szkodliwe działanie promieni ultrafioletowych, zmiennych temperatur oraz wilgoci.

Łatwa naprawa dachów i nie tylko

Taśma dekarska najczęściej występuje w kolorze grafitowym, ale na rynku znajdziemy również wersje ciemnobrązowe i ceglaste. Przeznaczona jest przede wszystkim do szybkiego uszczelniania wszelkich konstrukcji dachowych – znajdujących się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i obiektach przemysłowych oraz publicznych.

Jeśli chodzi o konkretne zastosowania, to sprawdza się świetnie choćby w procesie naprawy pokryć, rynien, a także rur spustowych. Dodatkowo można jej z powodzeniem użyć przy reperowaniu szwów, zaawansowanych rozerwań, kominów, świetlików, masztów antenowych, włazów czy wszelkiego rodzaju styków. Oczywiście omawiana taśma nadaje się też do innych elementów budynku. Specjaliści i amatorzy nierzadko korzystają z niej na przykład przy zabezpieczaniu rur biegnących w ścianach, okapów, parapetów zewnętrznych i systemów wentylacyjnych. Oprócz tego czasami pełni funkcję wygłuszającą w samochodach osobowych i innych pojazdach. Dodajmy, że wysokiej jakości taśmy dekarskie zróżnicowane pod względem szerokości i długości znajdziemy np. na stronie internetowej: https://viseco.eu/dekarskie,c513.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =