Home>Technika i auto-moto>Jak zadbać o odpowiednie oświetlenie w biurze?

Jak zadbać o odpowiednie oświetlenie w biurze?

W biurze spędzamy znaczną część dnia, więc oświetlenie stanowisk pracy ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Warto przemyśleć, jak oświetlać pomieszczenia, by pracować w komfortowych warunkach.

Zasady oświetlania biura

Najistotniejszą kwestią przy doborze oświetlenia biurowego jest spełnienie norm BHP, które określają wymagane natężenie światła. Nie chodzi tylko o spełnienie formalności. Praca w nieprawidłowo oświetlonym pomieszczeniu może wywoływać zmęczenie lub rozdrażnienie, co przekłada się na spadek efektywności. Warto zastanowić się, jak optymalnie rozmieścić lampy i dobrać odpowiednią temperaturę światła.

Ochrona przed słońcem w biurze

Poza spełnieniem norm BHP należy zadbać o ochronę przed promieniami UV. Zapewniają ją folie przeciwsłoneczne, które blokują szkodliwe promieniowanie, jednocześnie przepuszczając światło widzialne. To rozwiązanie ma także dodatkowe zalety. Stosując folie, oszczędzamy energię, gdyż przeciwdziałają one nagrzewaniu się pomieszczeń i pozwalają zredukować zużycie klimatyzatora. Zapewniają też pracownikom prywatność – folia przeciwsłoneczna sprawia, że osoby przebywające w biurze nie są widoczne z zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =