Home>Człowiek i styl>Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do pokoju dziecięcego?

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do pokoju dziecięcego?

Aranżacja dziecięcego pokoju jest jednym z najtrudniejszych zadań stających przed każdym rodzicem. To, jak urządzimy kącik naszej pociechy, będzie mieć wpływ na jego poczucie bezpieczeństwa i poziom pewności siebie. Poza odpowiednimi meblami musimy skupić się także na równie ważnych dodatkach i lampach. Należy wybrać takie obiekty, które będą nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

Lampy wiszące czy ścienne?

Pierwszym dylematem, z którym stykamy się przy wyborze oświetlenia, jest jego rodzaj. Do najpopularniejszych z pewnością zalicza się te sufitowe, które umieszczone na środku pokoju mają za zadanie rozjaśnić całe jego wnętrze. Inną propozycją mogą być również kinkiety mocniej oświetlające strategiczne miejsca, takie jak lustra, czy duże obrazy. To, jakie lampy wybierzemy do pokoju naszego dziecka, powinno być dostosowane przede wszystkim od wielkości wnętrza, jego wyposażenia i preferencji wizualnych. Wiele inspiracji znajdziemy np. na stronie https://mariner-lampy.pl/, na której znajduje się szeroki wybór produktów dostosowanych do różnych części mieszkania. Oczywiście nie możemy zapominać także o lampce biurkowej, która pomoże przy odrabianiu lekcji oraz takiej na szafce nocnej obok łóżka.

Jakimi cechami wyróżnia się dobra lampa?

Sam rodzaj oświetlenia nie wystarczy, by dokonać szybkiego zakupu – trzeba skupić się także na innych, równie ważnych czynnikach. Podstawowym kryterium towarzyszącym nam przy wyborze powinien być materiał wykonania, który będzie cechować się wytrzymałością, solidnością i naturalnym designem. Podstawy lamp zazwyczaj wykonane są z drewna, mocnego tworzywa oraz metalu, a ich dobór powinien być uwarunkowany naszymi preferencjami i wystrojem całego pokoju. Warto wybrać także taki model, który będzie wyposażony w ładny klosz z domieszką koloru pasującego do reszty ozdób. Można pomyśleć także o ciekawym wzorze przedstawiającym piłkę nożną, samolot, ładne zwierzaczki lub kolorowe kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 4 =