Płyn do mycia naczyń – co warto wiedzieć?
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płyn do mycia naczyń – co warto wiedzieć?

Mydło do mycia naczyń w postaci stałej, znane również jako detergent, to produkt przeznaczony do mycia naczyń. Można go stosować z wodą lub bez niej. Detergent stały nie wymaga płukania po zastosowaniu. Detergent stały jest z reguły tańszy od płynnego, ale ma więcej wad.

Do czego służy?

Płyn do mycia naczyń to produkt przeznaczony do mycia naczyń w zlewie lub w zmywarce. Można go stosować w połączeniu z wodą lub bez niej. Płyn do mycia naczyń po zastosowaniu należy spłukać ze względu na wysokie stężenie składników aktywnych i środków powierzchniowo czynnych, które pozostawione bez spłukiwania mogą pozostawić plamy na naczyniach.

Jakie ma składniki?

Składnikami aktywnymi płynów do mycia naczyń są substancje powierzchniowo czynne, które zapewniają smarowanie i usuwają brud z naczyń, a także substancje zmiękczające, które zmniejszają możliwość ich zarysowania podczas procesów mycia lub suszenia.

Płyny do mycia naczyń zawierają anionowe środki powierzchniowo czynne, takie jak laurylosiarczan sodu (SLS), który często jest obarczany winą za niepożądane reakcje (podrażnienie skóry, podrażnienie oczu) wywołane przez tego typu produkty. Jednak te niepożądane reakcje nie są spowodowane przez sam SLS, ale raczej przez jego sole powstające podczas używania – są to substancje amfoteryczne, które działają jak kwasy lub zasady w zależności od ich wartości pH.

Jeśli chcesz kupić taki produkt, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://www.biopur.org/linia-profesjonalna/.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o wygląd osiedli mieszkaniowych?
Jak dbać o wygląd osiedli mieszkaniowych?
Osoby mieszkające na osiedlach, cenią sobie czyste otoczenie. Niestety nie jest łatwo zadbać o porządek w sercu blokowiska jak i […]
Układanie puzzli, czyli rozrywka nie tylko dla dzieci
Układanie puzzli, czyli rozrywka nie tylko dla dzieci
Puzzle to prosta, ale niezwykle wciągająca forma rozrywki. Układanie obrazów z wielu elementów może wydawać się bezsensowne, ale każdy, kto […]
Jak stworzyć sypialnię w stylu modernistycznym?
Jak stworzyć sypialnię w stylu modernistycznym?
Styl modernistyczny powstał w latach 20. minionego wieku i do dzisiaj zachwyca charakterystycznym połączeniem elegancji z minimalizmem. Wiele osób decyduje […]
Ostatnie wpisy