Inspiracje na aranżację salonu
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Inspiracje na aranżację salonu

Wiele osób urządza swój salon w neutralnych barwach i używa standardowych mebli. W ten sposób uzyskujemy wnętrze bez charakteru. Jeśli chcemy tego uniknąć, należy wybierać nietypowe dodatki, oraz interesującą kolorystykę. W poszukiwaniu inspiracji warto skorzystać z wielu różnych źródeł. Dobrym pomysłem jest również wzięcie pod uwagę aktualnych trendów dekoracyjnych. Oprócz tego nie powinno się zapomnieć o podstawowych zasadach, związanych z urządzaniem salonu.

Sprawdzone źródła inspiracji

Może się zdarzyć, że brakuje nam ciekawych pomysłów na udekorowanie swojego mieszkania. Jednym z możliwych rozwiązań jest zatrudnienie specjalisty w tym zakresie. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które można uniknąć. W tym celu musimy ustalić jaki typ estetyki najbardziej nam odpowiada. Ma to duże znaczenie, gdyż chcemy właściwie urządzić nasz dom. Należy dążyć do tego, że z przyjemnością będziemy spędzać w nim każdą wolną chwilę. Jednym z potencjalnych źródeł inspiracji są podróże po świecie. Pozwalają nam zapoznać się z różnymi kulturami, z których możemy wybrać podobające się nam elementy. Następnie zintegrujemy je podczas procesu planowania aranżacji wnętrza. Uzyskane w ten sposób mieszanki kolorystyczne pomogą nam stworzyć oryginalnie wyglądający salon. Zakupione przez nas pamiątki z podróży mogą posłużyć jako ciekawe elementy dekoracyjne, które postawimy na regałach lub półkach.

Oczywiście istnieją inne źródła inspiracji. Ciekawym pomysłem jest naśladowanie wystroju wnętrza domu należącego do naszego ulubionego piosenkarza, aktora lub innej gwiazdy. Takie osoby często wyznaczają nowe trendy w modzie i wyróżniają się swoimi aranżacjami. Warto również obejrzeć programy telewizyjne o tematyce dekoracyjnej. Przekażą nam wiele cennych informacji, które są nieocenione podczas urządzania pomieszczeń. Czas poświęcony na obejrzenie tych programów znacznie ułatwi nam nasze zadanie. Firmy zajmujące się działalnością w tej branży często wydają swoje specjalistyczne czasopisma, które stanowią kolejną skarbnicę pomysłów. Nawet zwyczajne katalogi sklepów sieciowych mogą nam się przydać. Możemy napotkać fotografie, które nas zainspirują. W internecie możemy znaleźć liczne blogi i strony wnętrzarskie, na których znajdują się ciekawe wpisy.

Aktualne trendy w aranżacji wnętrz

Na popularności zyskują meble wypoczynkowe w wyrazistych barwach. Co więcej, powinny cechować się ciekawymi kształtami oraz nietypowymi wykończeniami. Szukając kanapy do salonu, można zdecydować się na przysadzisty i zaokrąglony model pozbawiony nóżek. Z kolei fotele powinny przyciągać wzrok w momencie wejścia do pokoju. Jednocześnie muszą posiadać zgrabną konstrukcję. Profesjonaliści zalecają zakup modeli stylizowanych na lata siedemdziesiąte. Chodzi między innymi o fotele z drewnianymi podłokietnikami oraz trzema nogami. Ciekawym rozwiązaniem są meble nawiązujące kształtem do figur geometrycznych lub zawierające elementy rattanowe. Tapicerowane siedzisko z podstawą przypominającą walec jest dobrym przykładem. Inna atrakcyjną alternatywą jest fotel piłka — jego nietypowa forma idealnie pasuje do nowocześnie urządzonego salonu. Dużą popularnością cieszą się kolory oliwkowej zieleni, turkusowego niebieskiego oraz jasne odcienie czerwieni, żółci i pomarańczy.

Duże znaczenie w dekorowaniu salonu ma właściwy wybór materiału obicia. Do łask powoli wraca welur, znany również jako aksamit. Z jego pomocą z łatwością naszemu pokojowi eleganckiego sznytu. Nowoczesny salon powinien zawierać przynajmniej jeden element umeblowania z tej tkaniny. Zazwyczaj ludzie decydują się na tapicerowane zestawy wypoczynkowe, przy czym powinniśmy unikać nadmiaru aksamitu. Łatwo można wywołać efekt odwrotny od zamierzonego i pogorszyć wygląd wnętrza. Fotel pokryty welurem w zupełności wystarczy. Rozważając materiały, z których wykonane zostały meble, należy wziąć pod uwagę przeznaczenie danego produktu. Chodzi mianowicie o to, czy ma posłużyć przede wszystkim jako dekoracja, czy też raczej posłuży do odpoczynku. W przypadku puf typu worek kwestia obicia nie jest najważniejsza. Kluczowy jest wybór właściwego wypełnienia i jego regularna wymiana. W tym celu najlepiej sprawdzi się granulat styropianowy.

Często ignorowanym elementem salonu jest jego sufit. Zwany również jako piąta ściana, jego potencjał często pozostaje niewykorzystany. Większość osób decyduje się go pomalować na biało, tworząc tym samym neutralną przestrzeń. Nie jest to optymalny sposób na wykorzystanie tego miejsca. Jednym z najciekawszych pomysłów jest zastosowanie odwróconej lamperii. Pasuje do pokoju, w którym reszta elementów posiada neutralne i jasne barwy. Innym podejściem jest użycie mocnych kolorów, które będą kontrastowały z jasnymi ścianami. Ewentualnie możemy wypełnić sufit z użyciem geometrycznych wzorów. Nieco rzadziej używa się tapety, do przyozdobienia tej części pomieszczenia. Zabierając się za dekorowanie naszego sufitu, musimy wykazać się rozwagą, gdyż bardzo łatwo uzyskać negatywny efekt wizualny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie kupić sprzęt myśliwski?
Gdzie kupić sprzęt myśliwski?
Myślistwo to dla wielu praca, ale w wielu przypadkach także hobby. Aby móc być myśliwym i polować na zwierzynę, należy […]
Wygodne ubranie dla każdej kobiety – tunika
Jest jeden taki model ubrania, który pasuje każdej kobiecie, bez względu na wzrost i wagę, a tym ubraniem jest właśnie […]
Różne rodzaje łóżek dostępnych na rynku
Różne rodzaje łóżek dostępnych na rynku
Na rynku dostępne są różne rodzaje łóżek. Niektóre są wykonane z drewna, niektóre ze stali, a inne z plastiku lub […]
Ostatnie wpisy