Home>Człowiek i styl>Czym charakteryzują się dobre zabawki?

Czym charakteryzują się dobre zabawki?

Gdy w naszej rodzinie pojawi się dziecko, musimy zdać sobie sprawę, że nieodłączną częścią jego młodego życia staną się zabawki. Będziemy je dostawać od każdego, kto będzie chciał zrobić prezent naszemu maluchowi. Prawdopodobnie nie będziemy ich w stanie nawet pomieścić w jednym pokoju, bo dziadkowie, czy wujkowie właśnie w ten sposób okazują miłość naszemu potomkowi.

Zabawki to nic złego, a wręcz przeciwnie – te dzisiejsze bawią i uczą jednocześnie. Dobre zabawki powinny cechować się walorami edukacyjnymi, tak, by już od swoich pierwszych lat nasza pociecha mogła chłonąć wiedzę na temat otaczającego ją świata.

Bezpieczeństwo to podstawa

Dawniej zabawki bywały niebezpieczne i mogły nawet wyrządzić krzywdę maluchowi. Na szczęście te dzisiejsze posiadają specjalne atesty, które są gwarancją bezpieczeństwa użytku. Nadal musimy jednak dbać o to, by kupowane dziecku zabawki były dostosowane odpowiednio do jego wieku. Te podarowywane maluchom w wieku 1-3 lat nie mogą zawierać zbyt małych elementów, ponieważ w tym okresie maluchy mają tendencję do wkładania wszystkiego do ust, co może skończyć się bardzo groźnie. Na okiemmaluszka.pl dostępne są artykuły dla dzieci niemal w każdym wieku.

Walory edukacyjne

Najlepsze zabawki to te, które bawiąc – uczą. Fantastycznym rozwiązaniem są karty z pomocami dydaktycznymi. Dzieci chętnie interesują się przyrodą, a my możemy wspomagać je w rozwoju takich pasji, kupując różnego rodzaju książeczki ze zwierzętami. Poznając dziecko ze słoniami, małpami, czy żyrafami, nie tylko zapoznamy je z egzotycznymi rasami zwierząt, ale wyrobimy w nim także wrażliwość na inne formy życia. Inne ciekawe pomoce dla dzieci można sprawdzić tutaj https://okiemmaluszka.pl/pomoce-edukacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − osiemnaście =