Najbardziej relaksujące masaże
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najbardziej relaksujące masaże

Masaż jest jednym z najlepszych sposób na rozładowanie napięcia, zredukowanie bólu mięśni, odprężenie i poprawę samopoczucia. Podczas tego zabiegu relaksuje się nie tylko ciało, ale także duch. Pozwala na uspokojenie i wycieszenie, tym samym poprawia jakość snu. Może być także świetnym sposobem na spędzenie czasu we dwoje – z partnerem, mamą, czy przyjaciółką. Idealnie nada się do celebracji wyjątkowych okazji, ale również na co dzień. Dostępnych jest wiele różnych masaży, zarówno intensywniejszych, leczniczych, podczas których terapeuta pracuje nad głębokimi tkankami lub bardziej relaksujących i delikatnych. Jakie są najbardziej te najbardziej relaksujące? 

Szwedzki

Jest to zabieg mięśniowy, leczniczy. Dzięki odpowiedniemu naciskowi wspaniale rozluźnia i niweluje ból. Koryguje też wady postawy. Może być pomocny przy migrenach, bezsenności, bólach mięśniowo-stawowych i reumatycznych. Poprawia samopoczucie i wprawia w dobry nastrój. Po masażu czuć zdecydowaną poprawę, jeśli chodzi o spadek napięcia i stresu. 

Gorącymi olejami 

Wonne olejki używane przez masażystę mają działanie aromaterapeutyczne. Wspaniale rozgrzewają, przygotowują ciało do zabiegu oraz odprężają. Pozostawiają skórę miękką i odżywioną. Terapeuta podczas masażu wykonuje delikatne ruchy polegające na głaskaniu, rozcieraniu i ugniataniu. Nacisk dostosowany jest do preferencji klienta. Jest to bardzo relaksująca forma masowania, która wycisza i uspokaja. 

Tajski

Jednym z najbardziej relaksujących rytuałów jest tajski dla dwojga. Jest to jeden z rodzajów masażu głębokiego. Wykorzystuje techniki akupresury i refleksologii. Odbywa się w relaksującej, orientalnej atmosferze. Z zabiegu mogą korzystać dwie osoby jednocześnie. Stoły do masażu ustawione są obok siebie, a terapeuci pracują w podobnym rytmie. Wspólne przeżywanie relaksu i odprężenia zacieśnia więzi i korzystanie wpływa na relację. Masaż tajski dla dwojga redukuje ból kręgosłupa i stawów, rozluźnia spięte mięśnie, pozwala odpocząć po ciężkim dniu. Doskonale wpływa też na spokój ducha i poprawia humor. Usprawnia pracę układu odpornościowego i pobudza organizm do procesów samoleczenia. Przynosi korzyści zdrowotne, a jednocześnie jest niezwykle przyjemny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o swoje zdrowie po wyjściu ze szpitala?
Jak dbać o swoje zdrowie po wyjściu ze szpitala?
To jak szybko wrócimy do pełni zdrowia po pobycie w szpitalu, zależne jest od wielu czynników. Jednym z nich jest […]
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim – o co zadbać?
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim – o co zadbać?
Coraz więcej młodych mam decyduje się wracać do aktywności zawodowej bezpośrednio po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. W tej sytuacji zachodzi konieczność […]
Dlaczego średnie firmy powinny skorzystać z usługi rozliczeń kadr i płac
Dlaczego średnie firmy powinny skorzystać z usługi rozliczeń kadr i płac
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością zadbania nie tylko o realizację zleceń czy też sprzedaż produktów. Podstawą jest […]
Ostatnie wpisy