Home>Człowiek i styl>Co brać pod uwagę przy obliczaniu czasu dotarcia na lotnisko?

Co brać pod uwagę przy obliczaniu czasu dotarcia na lotnisko?

Korzystanie z różnego rodzaju środków transportu ma to do siebie, że trzeba pilnować czasu i stawiać się punktualnie, a nawet wcześniej, przed planowaną godziną odjazdu. Tak właśnie jest w przypadku samolotów, na które bilety mogą kosztować nawet kilkaset lub kilka tysięcy złotych, a z całą pewnością nikt nie zaczeka na spóźnialskich lub źle zorganizowanych. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, wystarczy odpowiednio się przygotować i zaplanować uniedogodnienia lub przeszkody, utrudniające wylot o czasie. Warszawa, Kraków Katowice lotnisko znajduje się w tych miastach Polski. Co zatem zrobić, aby dotrzeć tam bezpiecznie i przede wszystkim punktualnie?

Organizacyjne abc

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko dotrzeć z miejsca docelowego na lotnisko, to na początek warto sprawdzić odległość na mapie i szacunkowy czas dojazdu. To jednak nie wszystko. Oczywistym jest, że zupełnie inny jest czas podróży wczesnym rankiem i w godzinach szczytu. W tym drugim wypadku czas mogą przedłużać korki. Innym czynnikiem jest kolejka do bramek parkingowych, która dla samochodów osobowych może zajmować kilka pojazdów.

Kolejną sprawą jest poszukiwanie wolnego miejsca do parkowania samochodu. W zależności od wielkości parkingu, może to potrwać nawet do kilkunastu minut. Nie bez znaczenia także w tym wypadku jest pora dnia. Alternatywą dla przyjazdu własnym autem jest bus Katowice-Kraków lotnisko w Balicach, który pozbawia tych wszystkich rozważań. Wystarczy zaopatrzyć się w bilet podróży i ze spokojem przybyć na miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − jeden =