Co wpływa na jakość snu?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co wpływa na jakość snu?

mogą znaleźć się w tym samym zdaniu; nie skupiać się tylko na materacach)
Sen to niezbędny element wpływający na dobre samopoczucie i zdrowie człowieka – zapewnia bowiem regenerację zarówno mózgu, jak i reszty ciała. Jest również czasem, w trakcie którego z naszego organizmu usuwane są toksyny w postaci np. dwutlenku węgla, a także następuje proces odnowy komórek. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, aby sen był spokojny i przebiegał bez żadnych zakłóceń. Jest to możliwe dzięki stosowaniu się do konkretnych zasad i stosowaniu wygodnych materacy, takich jak choćby model Hilding Salsa.

Przydatne wskazówki dla spokojnego wypoczynku

Sypialnia jest miejscem przeznaczonym do relaksu i snu, dlatego powinna być zaaranżowana w stonowanych barwach (redukujących stres) i odznaczać się odpowiednią temperaturą (optymalna wynosi około 18 stopni Celsjusza). Ważne jest również właściwe zaciemnienie tego pomieszczenia – w tym celu można wykorzystać choćby rolety dzień-noc albo żaluzje aluminiowe.

Ogromne znaczenie dla jakości snu ma także materac, dlatego warto wybierać modele charakteryzujące się duża odpornością na odkształcanie, a jednocześnie wystarczająco miękkie i zapewniające zdrowy wypoczynek. Przykładem jest model Perdormire Air Massage Memory marki Hilding, wyróżniający się dodatkowo funkcją masażu.

Oto inne przydatne zalecenia, których należy przestrzegać:

  • warto spożywać ostatni posiłek co najmniej 4 godziny przed położeniem się spać, bo dzięki temu nie zostanie zakłócony proces trawienia (brak problemów z żołądkiem i wątrobą)

  • kawę można pić wyłącznie przed godziną 16

  • na godzinę przed snem zaleca się niekorzystanie ze sprzętów elektronicznych, takich jak smartfon czy laptop (światło przez nie emitowane zaburza bowiem cykl snu i czuwania)

  • warto kłaść się spać i wstawać o konkretnych porach

  • dodatkowo można stosować suplementację środkami z dużą dawką magnezu oraz cynku

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Alternator samochodowy – do czego służy?
Alternator samochodowy – do czego służy?
Co to jest? Alternator samochodowy to urządzenie, które wytwarza energię elektryczną do zasilania elementów elektrycznych pojazdu. Jest to ważny element […]
Czym są przenośne punkty sanitarne?
Czym są przenośne punkty sanitarne?
Przenośne punkty sanitarne należą do grupy urządzeń mobilnych, które zapewnić mają ich użytkownikom higienę w warunkach terenowych. Wykorzystywane są, przede […]
Z czyją pomocą można znaleźć pracę za granicą?
Z czyją pomocą można znaleźć pracę za granicą?
Jeśli szukasz pracy za granicą, prawdopodobnie masz wiele pytań. Do jakiego kraju powinienem pojechać? Czy jest bezpieczny? Czy potrzebuję wizy? […]
Ostatnie wpisy