Co trzeba mieć, by cieszyć się pięknym ogrodem
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co trzeba mieć, by cieszyć się pięknym ogrodem

Piękny ogród to duma i chluba dla tego, kto o niego dba. Ale rzecz jasna dla osiągnięcia pożądanego efektu potrzeba dużego wkładu pracy. Co trzeba mieć, by cieszyć się pięknym ogrodem?

Pozbywanie się chwastów

Ogród piękny i idealny to taki, w którym rośnie tylko i wyłącznie to co chcemy. Żeby to osiągnąć, konieczne są regularne zabiegi w celu usuwaniu chwastów i zapobiegania pojawianiu się nowych. Żeby usunąć chwasty, można zastosować odpowiednie środki chwastobójcze (najczęściej w formie płynu), które powodują usychanie chwastów i na jakiś czas powstrzymują ich odrastanie. Można też usuwać je ręcznie za pomocą różnych narzędzi.

Jeśli chcemy zagospodarować dużą powierzchnię i zapobiec wyrastaniu chwastów i żmudnej pracy związanej z ich usuwaniem, warto zastosować odpowiednie materiały, takie jak agrotkanina, którą układa się na powierzchni gleby, a następnie przysypuje korą lub żwirem albo kamieniami większej czy mniejszej wielkości.

Agrotkanina ma własności przepuszczalne i umożliwia swobodne przenikanie wody opadowej do gleby i zasilanie korzeni roślin, z kolei nie pozwala na wyrastanie chwastów spod jej płaszczyzny. Można ją dowolnie docinać w miejscu, gdzie chcemy posadzić rośliny albo w punktach, gdzie one już rosną.

Z czasem drobinki piasku i gleby mogą zagnieździć się między kamieniami i korą i dać możliwość wyrastaniu drobnych chwastów, ale ponieważ nie mogą one przedostać się do gleby przez agrotkaninę, więc nie są mocno ukorzenione i można z łatwością je wyrwać. Agrotkanina jest dostępna w atrakcyjnych cenach na https://www.edomator.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fotel w salonie – zalety
Fotel w salonie – zalety
Salon to pomieszczanie, które stanowi wizytówkę gospodarza domu. Warto zatem dokładnie zastanowić się nad jego aranżacją i umeblowanie. W wielu […]
Idealna kurtka dla ciężarnej – czym się charakteryzuje?
Idealna kurtka dla ciężarnej – czym się charakteryzuje?
Kobiety w czasie ciąży mają wiele powodów do radości, ale są też sprawy, które mogą być dla nich przygnębiające, a […]
Kominek – najprzyjemniejsze miejsce w całym domu!
Kominek – najprzyjemniejsze miejsce w całym domu!
Kominek to najprzyjemniejsze miejsce w Twoim domu, zwłaszcza zimą. Może być miejscem, w którym po prostu wypoczywasz, rozmyślasz i pijesz […]
Ostatnie wpisy